0 800 307 555
0 800 307 555

Збільшення прожиткового мінімуму до 5500 грн: у Зеленського назвали «підводні камені»


Збільшення прожиткового мінімуму до 5500 грн: у Зеленського назвали «підводні камені»

Збільшення прожиткового мінімуму і його прив’язка до середньої зарплати в Україні, що пропонується законопроєктом № 3515, призведе до зростання багатьох показників і витрат держбюджету в цілому.

При цьому економіка країни поки що не готова до боротьби з бідністю. Про це розповів радник Президента з економічних питань Олег Устенко, передає «Україна 24».

Стежте за економічними новинами разом з Finance.ua! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

За його словами, є «багато підводних каменів».

«Для того щоб ефективно боротися з бідністю, потрібно забезпечувати високе економічне зростання, економіка повинна зростати на 5%», — зазначив радник Президента.

Однак у 2021 році зростання складе 4,5%, а цього недостатньо, «щоб ефективно виконувати ті завдання, які стоять перед Україною».

При цьому законопроєкт пропонує збільшити прожитковий мінімум до 40% від середньої зарплати.

«Це означає, що ми швидко перейдемо від 2200 грн на місяць до приблизно 5500 грн, якщо врахувати, що середня зарплата в цьому році – 13−13,5 тис. грн. Буде значний вплив на багато виплат в Україні – штрафи, пеня, пенсія. З одного боку — потрібно буде збільшувати витрати держбюджету, з іншого — йти на те, що будуть збільшені виплати за багатьма напрямками, наприклад, подання заяв до суду, різні збори», — розповів Устенко.

Водночас Україна вже давно повинна була перейти з фізіологічного на соціальний прожитковий мінімум, який щонайменше включає утримання житла.

«У всьому світі рахують соціальний прожитковий мінімум, ми рахуємо фізіологічний. Є такі країни, де в прожитковий мінімум закладені кошти на утримання домашніх тварин. А у нас з вами фізіологічний — троє трусів, чотири пари шкарпеток, половина пальто на рік, це фізіологія, а не соціальні питання», — розповів економіст Олег Пендзин.

Варто зазначити, що на сьогодні прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2270 грн, для непрацездатних — 1769 грн на місяць.

Довідка Finance.ua:

  • 2 червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону про формування цього показника. Він пропонує збільшувати його на 1% щорічно і прив’язати до середньої зарплати. Так, в 2021 році прожитковий мінімум може становити 40% від середнього по країні окладу, в 2022 р. — 41% і т. д. У 2031 р. показник може досягти 50% від зарплати.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua