0 800 307 555
0 800 307 555

Норвезькій Scatec відмовили в кредиті через борги Кабміну за "зелену» енергію


Норвезькій Scatec відмовили в кредиті через борги Кабміну за "зелену» енергію

Норвезька група Scatec, що має кілька об’єктів відновлюваної енергетики в Україні, заявила про дефолт за низкою умов їх кредитування через дії української влади і «Гарантованого покупця» («ГарПок»).

Про це свідчать дані звіту групи за перший квартал поточного року.

Згідно з ним, «ГарПок» вимагав у проєктах Rengy, «Чигирин», «Кам’янка» і «Богуслав» внести зміни в договори купівлі зеленої електроенергії за зеленим тарифом, але це не схвалили кредитори.

При цьому в проєкті «Богуслав» не вдалося виконати умови кредитної угоди через затримки платежів з боку держави («ГарПок») як покупця зеленої електроенергії.

У звіті наголошується, що Scatec перебуває в тісному діалозі з кредиторами для вирішення зазначених вище проблем, і поки що жодного наміру з їхнього боку прискорити виплату кредитів не було.

Компанія також нагадала, що в липні 2020 року уряд України ухвалив новий закон про перегляд зелених тарифів, проте компанія Scatec не погодилася з умовами, які урізали її доходи.

Зараз компанія перебуває в процесі оцінки своїх майбутніх дій щодо ситуації з боргами.

Також, згідно зі звітом, на кінець першого кварталу в Україні Scatec на 73% належать працюючі СЕС на 133 МВт, СЕС ще на 203 МВт («Прогресівка» і «Чигирин») перебувають в стадії будівництва, а плануються до розгляду ще 65 МВт.

Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що компанія Modus Energy, яка перебуває у власності громадян Литви, подала позов проти України через те, що держава не виконує свої зобов’язання з виплат за вироблену електроенергію і змушує компанію піти на зміну правил, які скорочують її доходи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua