0 800 307 555
0 800 307 555

Китай запустив головний модуль космічної станції


Китай запустив головний модуль космічної станції

Китай здійснив успішний запуск важкої ракети-носія Чанчжен-5В (Великий похід-5B), яка вивела на орбіту базовий модуль національної космічної станції.

Трансляція велася Центральним телебаченням Китаю і на YouTube.

Запуск був здійснений з космодрому Веньчан у південній провінції Хайнань об 11:23 за місцевим часом (6:23 за Києвом). Приблизно через вісім хвилин (близько 490 секунд) польоту модуль під назвою Тяньхе вийшов на задану орбіту.

Основний модуль станції, яка отримала назву Тяньгун (Небесний палац. – Ред.) має довжину 16,6 метра і максимальний діаметр 4,2 метра. На цей момент це найбільший створений у Китаї космічний апарат.

Модуль складається з приборно-агрегатного відсіку, житлового модуля і стикувального відсіку. У складі житлового модуля обладнані кухня та туалет, є комп’ютери, комплекси зв’язку з командним пунктом, а також інше обладнання. Він може використовуватися як автономний житловий апарат і лабораторія. Тяньхе також обладнаний шлюзом для виходу членів екіпажу у відкритий космос.

Пізніше Китай планує за допомогою ракети-носія Чанчжен-7 запустити до модуля Тяньхе вантажний корабель Тяньчжоу-2. Після нього в космос за допомогою ракети Чанчжен-2-Ф буде запущений пілотований корабель Шеньчжоу-12 з трьома членами екіпажу. Його стикування з базовим модулем Тяньхе зробить станцію населеною.

Загалом монтаж усіх вузлів станції потребує близько року і передбачає щонайменше 11 запусків. Вони включають у себе доставку на орбіту базового і двох лабораторних модулів, а також запуск чотирьох вантажних кораблів і чотирьох пілотованих експедицій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Світ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua