0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: чи буде зліт котирувань


Міжбанк: чи буде зліт котирувань

Середа на валютному ринку пройде досить активно і багато в чому цікаво за рахунок дій окремих гравців. Це станеться:

По-перше – за рахунок поточних господарських операцій клієнтів. Кінець місяця вже не за горами, період виплати відшкодувань ПДВ теж, а початок травня — ціла низка свят. Навіть в період локдауну частина клієнтів, на побоюваннях зростання котирувань в період виплат держави експортерам — в найближчі кілька днів буде купувати валюту під свої зовнішньоекономічні контракти з метою дещо заощадити і підстрахувати себе від курсових несподіванок. Це дещо збільшить попит на міжбанку;

По-друге – незважаючи на досить скромні результати аукціону Мінфіну з ОВДП — сьогодні покупцям треба перерахувати 4,59 млрд гривень до бюджету. Як ми і попереджали в своїх прогнозах, чиновники були змушені трохи підняти рівень прибутковості за цими паперами, і вона склала від 8,5% до 12,75% річних залежно від термінів. І хоча у багатьох з цих покупців є ще гривня від погашення попередніх випусків, частина інвесторів-нерезидентів все ж таки з’явиться на валютному ринку. Це не будуть значні суми продажів валюти, але все ж таки вони будуть. За нашими оцінками, це додасть сьогодні $ 10−20 млн додаткової пропозиції. Небагато, але все ж краще, ніж нічого.

В іншому – сьогодні протистояння курсових інтересів і завдань великих покупців і продавців триватиме. І вихід будь-якого великого гравця на міжбанк буде призводити до перекосів на ринку. Але в цілому, поки що попит і пропозиція на торгах спокійно закривають один одного без будь-якої допомоги регулятора. Ми і сьогодні не очікуємо особливої активності з боку Нацбанку в частині проведення інтервенцій.

Спекулянти продовжать активно заробляти на євро, де коливання курсу протягом дня зараз значно вищі, ніж по долару. Незважаючи на їх періодичні спроби «розгойдати» і курс долара на негативних новинах з Донбасу — ажіотажу не спостерігається. У бізнесу в період локдауна фізично немає ресурсів для нової курсової лихоманки.

За нашими розрахунками, обсяги операцій на міжбанку 21 квітня будуть перебувати в межах до $ 110−140 млн при здійсненні до 500 угод.

Котирування міжбанку, за прогнозами, в середу будуть в межах: долар — коридор 27,85 — 28,10 грн, євро — коридор 33,45 — 33,85 грн.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 28,01 / 28,02
Євро — 33,65 / 33,67

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua