0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні можуть заборонити примусове виселення з житла


В Україні можуть заборонити примусове виселення з житла

В Україні можуть заборонити примусове виселення з житла та припинення надання житлово-комунальних послуг. Комітет парламенту з питань інтеграції України до ЄС підтримав відповідний законопроект № 3097−2.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної ради.

Закон передбачає гарантії правильного нарахування споживачам житлово-комунальних послуг — вартості постачання природного газу, води, електричної, теплової енергії.

Що передбачається:

  • скасувати нарахування пені за несвоєчасну оплату комірного;
  • запровадити мораторій на примусове виселення з житла, примусове стягнення житла, припинення чи зупинення надання житлово-комунальних послуг.

Документ пропонує надавати споживачам компенсацію у десятикратному розмірі суми платіжки, якщо вони доведуть (в судовому чи позасудовому порядку), що вартість, вказана в отриманих ними розрахункових документах, завищена, нарахована з порушенням умов договору або закону.

«За висновком комітету, цей проект закону не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції», — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці лютого Рада не змогла ввести штрафи для постачальників комунальних послуг за завищені суми в платіжках. Відповідний законопроект № 3097 відправили на повторне перше читання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua