0 800 307 555
0 800 307 555

Забруднені номерні знаки: як не одержати штраф


Забруднені номерні знаки: як не одержати штраф

За відсутності законних підстав для зупинки автомобіля інспектори часто використовують підставу «У вас брудні номерні знаки».

Про це пише дорожній адвокат.

До того ж розміри штрафів за такі порушення зросли вп’ятеро. Відповідно, штрафувати стали частіше.

Водієві забороняється керувати транспортним засобом із забрудненим номерним знаком, який не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів (2.9.в ПДР).

Навіть якщо на номерних знаках не читається хоча б один символ, є ймовірність накладення штрафу.

При цьому якщо порушення скоєно вперше, то на водія передбачено накладення штрафу в розмірі 850 грн. (ч. 6 ст. 121 КУпАП).

Якщо таке порушення вчинено повторно протягом року, то водієві загрожує або штраф у розмірі 1 700 грн., або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу (ч.7 ст. 121 КУпАП).

Однак важливою особливістю при накладенні цього штрафу є те, що номерний знак повинен не читатися саме з відстані 20 метрів.

Підставою для накладення штрафу може бути тільки зроблена інспектором фото-, відеофіксація номерних знаків на відстані 20 метрів, на якій не буде видно ваших номерних знаків. Також повинні бути проведені відповідні виміри цієї відстані, а не «на око».

Тому після зупинки автомобіля рекомендуємо відразу усунути таке порушення, а саме протерти номерні знаки. Після цього, ви можете попросити інспектора надати вам для перегляду фото-, відеодокази, на яких зафіксовано здійснення руху вашого автомобіля з нечитабельним на відстані 20 метрів номерними знаками.

Якщо ж інспектор не зафіксував такого правопорушення на відстані 20 метрів, то такий штраф є незаконним.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua