0 800 307 555
0 800 307 555

Франція пропонує 2500 євро для заміни старих ДВЗ-автомобілів на електровелосипеди


Франція пропонує 2500 євро для заміни старих ДВЗ-автомобілів на електровелосипеди

Видання Reuters повідомило, що Франція збирається почати пропонувати власникам старих ДВЗ-автомобілів грант в розмірі 2500 євро, якщо вони погодяться здати свою машину на металобрухт (а не продати як євробляхи в Україну). При цьому отримані кошти можна буде витратити тільки адресно – на купівлю електровелосипеда.

Рішення про нову схему фінансового стимулювання переходу на більш екологічний транспорт уже затверджено депутатами Національних зборів (National Assembly) в ході попереднього голосування. Пропонована поправка буде включена в більш масштабний законопроект про клімат, в рамках якого планується скоротити викиди парникових газів на 40% до 2030 року в порівнянні з рівнем 1990 року.

Якщо поправку буде прийнято остаточно, то Франція стане першою країною в світі, яка запропонує не просто пільги на електромобілі, а можливість замінити старий «екологічно брудний» автомобіль на електровелосипед. Відповідно, головна ідея полягає не в тому, щоб робити автомобілі більш екологічними і стимулювати купівлю електромобілів, а швидше зменшувати кількість старих ДВЗ-автомобілів, які забруднюють середовище помітно більше, ніж більш свіжі автомобілі.

Зі свого боку зазначимо, що в порівнянні з Україною в європейських містах ситуація з велоінфраструктурою набагато краща, тому там велосипеди (а тим більше електровелосипеди) дійсно можна використовувати в якості транспорту для поїздок на роботу і у справах.

Нагадаємо, що рік тому Франція виділила 8 млрд євро на стимулювання виробництва електромобілів в країні (мета – складання 1 млн EV на рік до 2025 року) і збільшила пільги на їх покупку і утилізацію ДВЗ-моделей. До 2040 року Франція збирається повністю відмовитися від продажу бензинових і дизельних автомобілів в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua