0 800 307 555
0 800 307 555

У Зеленського розповіли про ризики пенсійної реформи


У Зеленського розповіли про ризики пенсійної реформи

Радник президента з економічних питань Олег Устенко заявив, що пенсійна реформа в Україні пов’язана зі значними ризиками.

«У мене дуже двоякі думки з цього питання. З профільним міністром я це обговорював. Тут є кілька моментів. Перший — погіршення демографії. І тут криється одна з найбільших проблем. Адже потрібно тягнути солідарну систему, коли на одного пенсіонера припадає вже мало не один працівник», — повідомив радник Володимира Зеленського в інтерв’ю «РБК-Україна».

Читайте також: Накопичувальна пенсія: які будуть пенсійні виплати

За його словами, зараз пенсія невелика, а податкове навантаження і так високе.

«Готовий сам працівник доплачувати в накопичувальні фонди? Немає ризиків, що „тінь“ ще більше збільшиться, додавши ризиків і солідарній системі? Не впевнений, що і роботодавець готовий платити більше. Але і просто перерозподілити, забравши частину ресурсу із солідарної системи, мені теж здається трохи дивним. Введення другого рівня пенсійного обслуговування зараз, на мій погляд, пов’язане зі значними ризиками», — наголосив Устенко.

Радник президента вважає, що зараз краще рухатися в бік третього — добровільного — рівня пенсійної системи. Коли кожен сам вирішує, коли, де і скільки йому накопичувати.

«Але тут також важливе питання довіри. Яким фондам готові довіритися українці? Будуть допущені на ринок іноземні пенсійні фонди з надійною репутацією? Плюс також важливі гарантії з боку держави, які будуть регулювати роботу приватних пенсійних фондів, і контролювати їх. І паралельно необхідно розвивати фінансовий ринок. Тоді ця конструкція може працювати. Поки ж я проти другого рівня, але за третій, якщо там будуть забезпечені серйозні гарантії з боку держави», — резюмував Устенко.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua