0 800 307 555
0 800 307 555

У Німеччині розробили скло, яке знижує енергоспоживання і регулює температуру у приміщенні


У Німеччині розробили скло, яке знижує енергоспоживання і регулює температуру у приміщенні

Німецькі вчені розробили скло, яке знижує енергоспоживання і регулює температуру у приміщенні.

Про це наковці Кассельського університету розповіли у статті «Мікродзеркальні матриці MOEMS в інтелектуальних вікнах для управління денним світлом», опублікованій нещодавно у першому номері журналу оптичних мікросистем, передає techxplore.com.

«Наше інтелектуальне скління базується на мільйонах мікродзеркал, невидимих неозброєним оком, і відображає сонячне світло відповідно до дій користувача, положення сонця, години дня і пори року, забезпечуючи індивідуальне управління освітленням всередині будівлі», — говорить Хармут Хіллмер.

Матриця мікродзеркал невразлива для вітру, миття вікон або будь-яких погодних умов, оскільки вона розташована у просторі між віконним склом, заповненим газом, таким як аргон або криптон. Скління забезпечує безкоштовне сонячне тепло взимку і запобігає перегріву влітку, а пропускає природне денне світло, економить енергію до 35%, значно скорочує викиди CO2 до 30% і скорочує використання на 10% сталі і бетону у багатоповерхових будинках.

Якщо влітку немає користувача у приміщенні, всі дзеркала перемикаються вертикально, зберігаючи сонячне тепло зовні, це економить енергію за рахунок мінімізації теплопередачі. Коли датчики виявляють присутність користувача, верхні дзеркала відкриваються і відображають денне світло на стелі. Приміщення залишається прохолодним, економлячи енергію на кондиціонуванні.

Частини кімнати, розташовані далеко від вікна, можна ефективно висвітлювати денним світлом, економлячи енергію на штучному освітленні.

Якщо взимку немає користувача, всі дзеркала відкриваються і збирають енергію, відображаючи сонячне випромінювання на стіну, діючи як сонячний обігрівач. Це економить енергію для обігріву. Як тільки датчики виявляють присутність користувача, всі дзеркала перенаправляють всю сонячну енергію на стелю, щоб мінімізувати відблиски. Тепер стеля діє як сонячний обігрівач, заощаджуючи теплову енергію.

Мікродзеркала MEMS інтегровані в ізоляційне скління і управляються електронною системою. Орієнтація дзеркал регулюється напругою між відповідними електродами. Датчики руху у кімнаті визначають кількість, положення і переміщення користувачів у кімнаті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Опитування
В Контексті Finance.ua