0 800 307 555
0 800 307 555

Коли замість штрафу за порушення ПДР можна вимагати усне зауваження


Коли замість штрафу за порушення ПДР можна вимагати усне зауваження

Часто можна отримати штраф за дріб’язкове порушення, яке не спричиняє і не може спричинити жодних наслідків.

Про це пише Дорожній адвокат.

Зокрема, це може бути штраф за:

  • рух у крайній лівій смузі, якщо права не зайнята, але покриття правої смуги пошкоджено;
  • проїзд перед світлофором на декілька сантиметрів далі стоп-лінії;
  • якщо водій забув удома «паперовий» поліс, однак фактично автомобіль застрахований, що перевіряється по базі МТСБУ, тощо.

Наприклад, і проїзд на декілька сантиметрів за стоп-лінію перед світлофором, і проїзд усього перехрестя на червоне світло кваліфікуються на підставі однієї норми КУпАП і передбачають однакову суму штрафу – 510 грн (ч.2 ст.122). Водночас, перше порушення носить формальний характер і не спричиняє жодних наслідків, а друге – створює серйозний ризик ДТП.

Читайте також: Нові правила розмитнення авто зі США: на скільки подорожчають автомобілі

Тому, Кодекс відокремлює серед усіх правопорушень таку категорію порушень, як малозначні порушення. При цьому, кодекс не містить чіткого визначення чи переліку малозначних правопорушень.

Однак, по своїй суті це правопорушення, яке має формальний характер, не завдає значних збитків чи тяжких наслідків. Таке порушення не створює аварійної ситуації чи перешкод іншим транспортним засобам або пішоходам тощо.

Кредитні картки для водіїв 🚗

При малозначності адміністративного правопорушення КУпАП надає інспектору право звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням (ст.22 КУпАП).

Рішення про призначення усного зауваження приймається особисто інспектором відповідно до оцінки ним всіх обставин справи. Тобто при наявності малозначного порушення інспектор має повне право винести усне зауваження з оформленням відповідної постанови.

Що це означє: при винесенні усного зауваження водій звільняється від правових наслідків за таке правопорушення. У такому випадку він вважається таким, що не притягувався до адміністративної відповідальності.

Тому при вчиненні малозначного правопорушення вимагайте, щоб інспектор розглянув питання стосовно винесення усного зауваження.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua