174
«Укртатнафта» оскаржить у суді штраф АМКУ на 3 млрд гривень
— Фондовий ринок
Компанія «Укртатнафта» (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область) має намір оскаржити в суді штраф Антимонопольного комітету (АМКУ) в 2,9 млрд гривень за продаж нафтопродуктів на узгоджених антиконкурентних умовах.
Про це йдеться в повідомленні «Укртатнафти».
«Укртатнафта» заявляє, що оскаржить рішення АМКУ в суді. Позиція компанії підкріплена численними експертними висновками, які завчасно були надані для вивчення в АМКУ, але як встановлено в засіданні – співробітники АМКУ, вивчивши ці експертизи за 1 день, вирішили не враховувати їх при винесенні рішення», — йдеться в ньому.
Крім того, «Укртатнафта» вважає, що дії посадових осіб АМКУ мають бути вивчені в зв’язку з наявністю ознак державної зради, бо вони є спланованою акцією дестабілізації ситуації на паливному ринку України.
У компанії підкреслили, що раніше вона отримала внутрішній документ АМКУ, в якому було затверджено штраф на 2,6 млрд гривень, а також були вказані подальші кроки у вигляді ініціювання процедури банкрутства з метою встановлення контролю над «Укртатнафтою».
У свою чергу, «Укртатнафта» 29 березня направила Офісу генерального прокурора і Національному антикорупційному бюро документ щодо протиправних дій АМКУ.
«Про обізнаності в протиправних намірах посадових осіб АМКУ було також повідомлено колегії АМКУ на засіданні, але до уваги прийнято не було і навіть не залучено копію заяви до матеріалів справи», — підкреслили в компанії.
Також в «Укртатнафті» зазначили, що висновки АМКУ ґрунтуються на неправдивих даних, оскільки ціни імпорту для порівняння з цінами заводу були пораховані без акцизного податку та ПДВ і було зроблено висновок про завищення заводом цін на 50%.
«Між змінами цін „Укртатнафти“ для інших учасників цієї справи АМКУ і змінами цін на АЗС не встановлено зв’язку ні щодо дат, ні щодо розміру змін. І взагалі, АМКУ навіть не намагався довести факт змови „Укртатнафти“ з будь-ким. Фактично, АМКУ вбачає змову в тому, що учасники ринку реалізують переважно продукцію Кременчуцького НПЗ під брендом Energy за низькими цінами», — підсумували в компанії.
Як повідомляли Українські Новини, Антимонопольний комітет (АМКУ) рекомендував основним мережам автозаправних станцій (АЗС) дотримуватися економічної конкуренції і забезпечити конкурентні ціни на паливо.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною