Україні підтвердили додатковий мільйон вакцин Pfizer - Ляшко — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україні підтвердили додатковий мільйон вакцин Pfizer - Ляшко

Казна та Політика
1265
Український уряд отримав підтвердження про постачання додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX.
Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
За його словами, вже найближчими тижнями у межах COVAX Україна має отримати 117 тисяч доз Pfizer.
«Плюс ми отримали додатково підтвердження від глобальної ініціативи COVAX про виділення Україні ще майже одного мільйона доз вакцини Pfizer, яка буде поставлена траншами до кінця червня», — зазначив Ляшко.
Головний санлікар розповів і про те, скільки і яких вакцин проти коронавірусу очікує Україна.
«Covishield ми отримали 500 тисяч. По контракту до кінця березня мало прийти ще мільйон доз. Потім наступні 500 тисяч доз і ще мільйон. Проте зараз в Індії тимчасова заборона на експорт вакцини, але ми не панікуємо, бо зараз приходить нова вакцина з такої ж платформи — у межах механізму COVAX», — сказав Ляшко.
Йдеться про ту ж вакцину AstraZeneca, яку виробляють у Південній Кореї. До кінця травня Україна має отримати 1,7 мільйона доз цієї вакцини, першу партію у 360 тисяч вже готові відвантажити. Не роблять цього, бо виробник досі не зареєстрував вакцину в Україні.
«Ніяк не може подати документи. Процедура у нас проста, просто треба подати документи, але є якісь певні бюрократичні речі цієї компанії», — пояснив санлікар.
Також Ляшко нагадав, що Україна вже уклала контракт на постачання 2 мільйонів доз вакцини від китайської компанії Sinovac.
«Перша поставка у 215 тисяч доз вже прийшла, решту очікуємо наступними траншами. Ці 215 тисяч доз проходять зараз лабораторний контроль, і, сподіваємося, найближчим часом вакцина буде допущена до реалізації», — уточнив він.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
hromadske.tv
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас