У Китаї розробляють відразу декілька аналогів Clubhouse — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Китаї розробляють відразу декілька аналогів Clubhouse

Технології&Авто
337
Стрімке зростання популярності соцмережі Clubhouse не залишилося непоміченим технологічними гігантами, багато з яких вже представили або розробляють власні аналоги. Не залишилися осторонь і китайські венчурні фонди, які стоять за соціальними мережами країни. Наприклад, Tencent Holding Ltd. і Alibaba Group Holding Ltd. вже приступили до тестування голосових чатів на своїх платформах, а виробник смартфонів Xiaomi розглядає можливість реалізації цієї концепції.
Формат Clubhouse припав до смаку користувачам в Китаї, частково тому, що він, схоже, не може контролюватися урядом. Влада Китаю заявила стурбованість цим питанням, після чого Clubhouse був заборонений в країні.
Варто відзначити, що розробкою сервісу голосових чатів в Китаї займаються не тільки технологічні гіганти, але і невеликі стартапи. Одним із прикладів такої діяльності є запущений в середині 2019 року додаток Dizhua, яким щодня користуються близько 10 тис. людей, які спілкуються між собою на різні теми. Галас навколо Clubhouse привів до зростання інтересу з боку інвесторів до цього сервісу. Понад десять фондів проявили інтерес до стартапу Dizhua, який розглядає можливість залучення інвестицій для подальшого розвитку.
Ще одним прикладом є додаток Juju, який спочатку розроблявся як аналог Discord, але після зростання популярності Clubhouse був перероблений за зразком американського сервісу. Розробник Juju довгий час намагався привернути увагу інвесторів, але на нього не звертали уваги. Ситуація змінилася в лютому, коли пропозиції про фінансування буквально посипалися, але було пізно – розробник відмовився від розвитку сервісу.
Цей приклад наочно демонструє суворі реалії китайської індустрії стартапів, де інвестори і корпорації, такі як Alibaba і Tencent, схильні до підтримки перевірених бізнес-моделей, які приходять з-за кордону, і практично не звертають уваги на щось нове. Найбільший соціальний додаток Китаю WeChat колись було створено за зразком WhatsApp і навіть популярний TikTok створювався за образом платформи Musical.ly, який спочатку з’явився в США.
Деякі китайські інвестори не висловлюють зацікавленість в просуванні точної копії Clubhouse. Замість цього вони чекають від розробників демонстрації власного розуміння того, як повинен виглядати сервіс голосових чатів. Очевидно, що надалі в Китаї з’явиться безліч додатків, натхнених успіхом Clubhouse.
За матеріалами:
iTechua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас