Закон про Бюро економічної безпеки набрав чинності. Коли відомство почне роботу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Закон про Бюро економічної безпеки набрав чинності. Коли відомство почне роботу

Казна та Політика
565
В Україні створять Бюро економічної безпеки, яке замінить податкову міліцію. Відповідний закон у четвер, 25 березня, набув чинності.
Вчора документ опублікували у виданні «Голос України».
«Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 5 цього розділу, який набирає чинності з дня оголошення Кабінетом міністрів про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше ніж через шість місяців з дня набрання чинності цим закону», — свідчить текст документа.
Варто підкреслити, що для уникнення колапсу в системі передбачений перехідний період. Кримінальні провадження передадуть Генеральній прокуратурі. Коли ж у штаті Бюро економічної безпеки буде 30% працівників — справи перейдуть до відомства.
«Бюро економічної безпеки — єдиний орган державної влади, відповідальний за боротьбу з економічними злочинами. Він отримає відповідні повноваження Служби безпеки та податкової міліції, які будуть переосмислені з тим, щоб це був не стільки силовий, скільки аналітичний орган», — раніше відзначали в Офісі президента.
Відповідно до закону, СБУ втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів про корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління й економіки. Це дозволить відомству сфокусуватися на виконанні завдань, які дійсно безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувального діяльністю у сфері економіки.
У державному бюджеті на цей рік на потреби новоствореного відомства передбачили 587 мільйонів гривень.
При відомстві створять Раду громадського контролю. Вона стежитиме за діяльністю бюро, розглядатиме звіт директора БЕБ і надаватиме свій висновок.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас