У Фонді держмайна розповіли, які об'єкти першими підуть на велику приватизацію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Фонді держмайна розповіли, які об'єкти першими підуть на велику приватизацію

Казна та Політика
380
Першими на велику приватизацію мають піти ОГХК, завод «Більшовик», готель «Президент Готель» та 6 державних обленерго.
Про це заявив голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко в інтерв’ю DW.
За його словами, приватизація «має відбуватися не заради приватизації, основна мета — позбутися нестратегічних непрофільних активів, які у великій кількості залишилися в Україні».
«В Україні на сьогодні 3600 держпідприємств, якими управляють 96 різних органів. Близько 1000 підприємств потрібно передати на приватизацію. Ми демонополізуємо спиртову галузь, це й невеличні готелі, а також працюючі підприємства, які входять до об’єктів великої приватизації, яку ми хочемо запустити цього року. І чим довше Україна тягне, тим гіршим стає стан цих підприємств. Ми очікуємо від Верховної Ради в цьому або наступному місяці закону, який розблокує велику приватизацію», — додав він.
На питання, які об’єкти мають першими піти на приватизацію, Сенниченко відповів, що першою буде «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» — один із найбільших виробників титану в світі.
«Стартова ціна буде близько 3−4 мільярдів гривень. Це компанія експортно орієнтована, її продукцію купують по всьому світу, тож це хороший актив для іноземних інвесторів.
Також на приватизацію піде завод «Більшовик» у Києві, від якого, по суті, лишилася лише територія. Це буде продаж об’єкта під real estate development. Наступний — готель «Президент Готель». Крім того, ми будемо виставляти останні шість державних обленерго", — розповів голова ФДМ.
За його словами, «Державну продовольчо-зернову корпорацію» так і не передали на приватизацію.
«Поки нам не передали „Державну продовольчо-зернову корпорацію“, ми не можемо діяти. При цьому активним має бути і сам бізнес, аби держава побачила зацікавленість у купівлі того чи іншого підприємства», — пояснив Сенниченко.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас