Міжбанк: на поведінку курсу вплинуть великі гравці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: на поведінку курсу вплинуть великі гравці

Валюта
621
Зростання котирувань долара у вівторок дещо спантеличило учасників валютного ринку. Особливих передумов для подорожчання валюти вочевидь немає і тут спрацював більше психологічний фактор. Частина клієнтів закривали свої контракти на побоюваннях зміни бізнес-ситуації через суворий локдаун, а у частини були просто поточні господарські операції. Але середа внесе свої корективи в цей розклад, і від того, як поведуть себе сьогодні великі гравці, буде залежати тренд на міжбанку в найближчі дні.
Річ у тім, що досить слабо пройшов аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Було продано облігацій всього на 6,453 млрд гривень з прибутковістю від 8,59% до 12,05% річних. Розрахунки за ними пройдуть сьогодні. Але одночасно і виплатити Мінфін України повинен близько 10,2 млрд гривень як погашення ОВДП і відсотків за ними. До цього ще додасться відсотків за іншими 7 випусками і в кінцевому підсумку виплатити треба до 11 млрд гривень, а отримає Мінфін всього 6,453 млрд. Таким чином, на ринок вийде близько 4,5 млрд гривень додаткової гривневої маси, і від того, куди спрямують ці кошти одержувачі, залежить потенційний тиск на курс нацвалюти на валютному ринку. На цьому тлі вчорашнє зростання котирувань — дуже недоречнео.
Крім цього, на ринок уже чинить психологічний вплив виплати незабаром основних сум відшкодувань ПДВ експортерам, що завжди працює проти гривні. Страхують нацвалюту аграрії і металурги. У перших весняні польові роботи ось-ось почнуться, у других — звичайне фінансування своїх поточних витрат. Частково знизять свої апетити і імпортери нафтопродуктів — нафта дешевшає на світових ринках і їм треба витрачати менше валюти на закупівлю палива. Хоча при цьому ті ж місцеві нафтотрейдери і не поспішають знижувати свої ціни на заправках.
Тому всі вищевказані фактори істотно впливатимуть сьогодні на ринок, і від того, хто в кінцевому підсумку «переможе» — спокійний розрахунок чи психологія через учорашнє зростання курсу — буде залежати в кінцевому підсумку тренд по курсу протягом дня.
Незважаючи на вчорашнє зростання котирувань, НБУ намагатиметься сьогодні не втручатися в процес торгів, якщо ринок сам заспокоїться. Якщо ж курс продовжить своє зростання і держбанки не будуть готові активно продавати свою валюту, регулятору доведеться виходити на торги з продажем долара.
За нашими розрахунками обсяг операцій на міжбанку в середу буде в межах $ 160−180 млн при здійсненні до 580 угод.
Котирування міжбанку, за прогнозами Finance.ua 24 березня будуть у межах:
  • долар — коридор 27,70−27,95 грн,
  • євро — коридор 32,70−33,15 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:
  • Долар: коридор купівель і продажів 27,70−28,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
  • Євро: в банках коридор 32,60−33,25 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 32,70−33,10 грн при спреді до 25 коп.
Курс долара на Міжбанку — графік:
Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 27,79 / 27,81
євро — 32,99 / 33,01
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас