Шахраї оформили кредит без вашої згоди: що робити (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шахраї оформили кредит без вашої згоди: що робити (інфографіка)

Особисті фінанси
10297
Що робити, якщо вам почали телефонувати колектори, банк або мікрофінансова установа з вимогою про повернення кредиту, який ви не оформляли? Відповідь на це питання дали у Telegram-каналі «Блог права».
Перш за все, не варто впадати в паніку, а потрібно лише дотримуватися певного порядку дій.
Як діяти?
  • По-перше, необхідно максимально з’ясувати всю інформацію, яка стосується кредиту: коли був оформлений кредит; хто є кредитором; яка загальна сума кредиту; яка сума заборгованості.
За можливості необхідно ознайомитись з документами та отримати копії документів, які є у банку чи фінансовій установу за цим кредитом: заява на отримання кредиту; копії паспорту, ІПН, копії документів, що підтверджують перерахування або видачу коштів тощо.
Шахраї оформили кредит без вашої згоди: що робити (інфографіка)
Крім того, на сайті Першого Всеукраїнського бюро кредитних історій можна перевірити свою кредитну історію та встановити контроль за інформацією про себе. Також на сайті можна виявити факт шахрайства та недостовірність кредитної історії.
  • По-друге, після того, як дізнались, хто є кредитором, потрібно надіслати кредитору (тобто, банку або фінансовій установі) повідомлення (звернення). У цьому зверненні слід прояснити ситуацію: що ви не оформлювали кредит/позику/мікрозайм та жодних коштів не отримували, а скоріше за все стали жертвою зловмисників. Також потрібно обов’язково вимагати копію електронної анкети-заявки, копії документів, що підтверджують перерахування або видачу коштів. Якщо кредит у колекторській компанії – колектори мають надати вам договір переуступки вашої заборгованості.
  • По-третє, відповідно до статті 190 Кримінального Кодексу України, шахрайство — це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. Якщо кредитор ігнорує Ваші повідомлення, необхідно звернутися до поліції з заявою про те, що на вас було оформлено чуже грошове зобов’язання. Поліція повинна прийняти заяву, відкрити кримінальне провадження та почати досудове розслідування.
Що робити далі:
  • отримати витяг про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • надати копію витягу кредиторові з повідомленням про те, що відкрито кримінальне провадження.
Нагадаємо, у Центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги також давали корисні поради про те, що робити, якщо шахрай взяв онлайн-кредит на ваше ім’я.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас