0 800 307 555
0 800 307 555

Незважаючи на підвищення облікової ставки, монетарна політика НБУ залишається м'якою - 1-ша заступниця голови


Незважаючи на підвищення облікової ставки, монетарна політика НБУ залишається м'якою - 1-ша заступниця голови

Національний банк України (НБУ) вперше з вересня 2018 року підвищив облікову ставку — з 6% до 6,5%, проте зберігає м’яку монетарну політику, повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

«Незважаючи на підвищення облікової ставки, наша монетарна політика залишається м’якою», — написала вона на своїй сторінці в Facebook.

За словами першої заступниці голови центробанку, економіку також підтримують фіскальні стимули, крім того, пожвавлюються економіки торгових партнерів України і відновлюється внутрішній попит.

Рожкова підкреслила, що рішення про підвищення ставки до 6,5% свідчить про послідовність монетарної політики Нацбанку. «Ми реагуємо на вихід інфляції за межі цільового діапазону 5% +/- 1 п.п.», — пояснила перша заступниця голови.

Вона зазначила, що НБУ очікував прискорення інфляції в першому півріччі 2021 року і як і раніше прогнозує її вихід на піку цього року за 8% в порівнянні з 6,1% за підсумками січня і повернення в цільовий діапазон 5% ± 1 п.п. в першому півріччі 2022 року.

Рожкова нагадала, що в квітні Нацбанк буде оновлювати макропрогноз. «Якщо інфляційний тиск буде посилюватися істотніше, ніж ми очікуємо, то ми готові до більш рішучого посилення монетарної політики», — заявила вона.

Перша заступниця голови додала, що політика НБУ перебуває в тренді політик центробанків emerging markets (EM). «Серед країн EM ми третя країна після Туреччини і Вірменії, які в останній рік пішли на підвищення облікової ставки. Більш того, на початок 2021 року все більше центробанків змінило риторику в бік посилення монетарної політики. Це, наприклад, центробанки Бразилії, Грузії», — зазначила Рожкова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua