0 800 307 555
0 800 307 555

У лютому з'явилися нові схеми інтернет-шахрайства


У лютому з'явилися нові схеми інтернет-шахрайства

Незважаючи на те, що в лютому українські суди покарали менше інтернет-шахраїв, ніж зазвичай, проте, їхня активність в цілому залишилася на досить високому рівні.

Дані взяті з «чорного списку» міжбанківської асоціації ЕМА, який наповнюється на підставі скарг користувачів в кіберполіцію і моніторингу служб безпеки банків.

Всього за минулий місяць «чорний список» поповнив 21 шахрайський сайт. При цьому, багато з них є клонами, з однаковим дизайном і функціоналом (незначні відмінності можливі в назвах сайтів), які розігрують одну і ту саму схему обману користувачів.

На першому місці – шахрайська схема, що імітує сервіс переказу грошей з однієї платіжної картки на іншу. За цим сценарієм працювали відразу 9 сайтів, 8 з яких, є клонами білоруського «Паритет банку».

Відвідувачам цих сайтів (creditsmix.online, creditshome. online, skartyfree. top, nalichkapay. online, bankionline. online, zaimkreditultra. top, nalichkago. online, creditsgo. online, paytouchua.com) пропонувалося ввести дані своєї картки, включаючи код безпеки CVV/CVC, необхідний для здійснення оплати через Інтернет. Тим самим картки жертв надходили у фактичне розпорядження шахраїв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua