0 800 307 555
0 800 307 555

Роботодавці по всьому світу почали вводити чотириденний робочий тиждень


Роботодавці по всьому світу почали вводити чотириденний робочий тиждень

Тренд на чотириденний робочий тиждень набирає обертів по всьому світу.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на веб-сайт з вакансіями ZipRecruiter.

Як пише видання, кількість публікацій про вакансії, в яких згадується чотириденний тиждень, потроїлася за останні три роки — до 62 на 10 000.

Інформацію про ефективність скороченого робочого тижня також підтверджують результати досліджень, які проводив британський аналітичний центр Autonomy.

«Чотириденний тиждень набирає обертів. Для переважної більшості фірм скорочення робочого часу — цілком реальна мета», — говорить Вілл Стронге, директор з досліджень Autonomy.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року компанія Microsoft Japan повідомила, що провела успішний експеримент з чотириденним робочим тижнем для співробітників, який тривав місяць. Технологічний гігант зафіксував майже 40%-вий стрибок рівня продуктивності.

Навесні 2020 року берлінська технологічна компанія Awin дозволила співробітникам йти з роботи в п’ятницю в обідній час, щоб таким чином збільшити тривалість вихідних. Експеримент виявився настільки успішним (продажі, залученість співробітників і задоволеність клієнтів зросли), що в січні Awin вирішила ввести чотириденний тиждень в компанії без скорочення зарплат.

У грудні 2020 року Unilever, один зі світових лідерів на ринку харчових продуктів і товарів побутової хіміі почав експеримент з чотириденним робочим тижнем для своїх співробітників в Новій Зеландії. Він триватиме рік.

У лютому 2021 року Іспанія ввела чотириденний робочий тиждень зі збереженням зарплати. Уряд Іспанії також заявив про те, що розглядає можливість субсидування компаній, які пропонують чотириденний тиждень.

У Японії, в мові якої є навіть слово каросі (смерть від перевтоми), законодавці обговорюють пропозицію про надання співробітникам вихідного дня щотижня для захисту їх добробуту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua