Реєстр нерухомості в Україні: що це і як працює — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Реєстр нерухомості в Україні: що це і як працює

Нерухомість
1879
За даними Міністерства цифрової трансформації України, за час карантину довіра громадян до онлайн-послуг зросла на 5%. Серед іншого, українці можуть скористатися реєстром нерухомості.
Про пише сайт Деньги.ua.
Реєстр нерухомості або державний реєстр речових прав на нерухоме майно громадян – це державна інформаційна система, в якій можна дізнатися свої права на те чи інше нерухоме майно. Крім того, в реєстрі можна знайти інформацію про всі обтяження, пов’язані з майном (борг, арешт та інше).
Які послуги можна отримати в реєстрі нерухомості:
  • дізнатися про права власності на нерухоме майно;
  • отримати відомості про права на майно можна кількома способами: вказавши конкретну адресу, реєстраційний номер об’єкта нерухомості, кадастровий номер земельної ділянки, ідентифікаційні дані фізособи або юрособи;
  • перевірити документи і права, видані на те чи інше майно;
  • дізнатися інформацію про стан розгляду заяви (запиту);
  • поставити нерухомість на контроль. І, мабуть, найважливіша функція реєстру – можливість отримувати повідомлення про початок або хід реєстрації об’єкта нерухомості. У державному реєстрі також можна переглянути статус об’єкта.

Оживити мертвого: як буде працювати програма іпотеки під 7% 💸

Інформація про нерухомість перевіряється в тому випадку, якщо з цим об’єктом будуть відбуватися якісь дії. Крім того, при оренді житла можна перевірити, кому насправді належить ця житлоплоща.
Як працює реєстр нерухомості в Україні:
  • у Реєстрі є як платні, так і безкоштовні послуги;
  • найбільш популярна серед них – це виписка з Реєстру з інформацією про об’єкт нерухомості. Її можна оформити як у державного реєстратора або нотаріуса, так і самостійно на сайті Мін’юсту. Для цього потрібно авторизуватися в Електронному кабінеті, обрати цікаву для вас послугу і сплатити 20 гривень за надання інформації;
  • після оплати на пошту прийде інформаційна довідка, яку можна буде роздрукувати або зберегти в електронному вигляді.
За матеріалами:
Деньги.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас