У НБУ прокоментували ухвалений законопроєкт щодо криптовалюти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ прокоментували ухвалений законопроєкт щодо криптовалюти

Фінтех і Картки
1509
У грудні 2020 року ВРУ ухвалила у першому читанні законопроєкт № 3637 «Про віртуальні активи». Після прийняття цього законопроекту, що стосується віртуальних активів, в Україні не буде на законодавчому рівні застосовуватися поняття «криптовалюта».
Про це повідомила прес-служба НБУ.
Саме цей документ має легалізувати криптовалюти в Україні.
Щодо назви. Називати «крипту» валютою не коректно. Її правова природа складніша за такі поняття, як грошові кошти, валюта, валютна цінність, законний платіжний засіб, електронні гроші, цінні папери, грошовий сурогат тощо. Навіть у світі й досі немає єдиного визначення. Її вважають і «товаром», і «платіжним засобом», й «інвестиційним активом», і «окремим видом цінних паперів» тощо.
В Україні не буде застосований термін «криптовалюта», проте це буде один з видів віртуальних активів. «Сукупність даних в електронній формі, яка має вартість та існує в системі обігу віртуальних активів», — цитата з законопроєкту.
Майбутнім регулятором ринку віртуальних активів має бути Мінцифра.
Чому важлива легалізація ринку криптовалют. Найголовніше — визначений правовий статус віртуальних активів надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Бізнес зможе працювати офіційно та захистити власні віртуальні активи від ймовірних зловживань чи шахрайства. Країна отримає надходження у бюджет від податків, які сплачуватимуть «криптокомпанії».
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас