Скільки сплачувати ЄСВ за найманого робітника, що працює неповний робочий день — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки сплачувати ЄСВ за найманого робітника, що працює неповний робочий день

Особисті фінанси
10615
У податковій пояснили, в якому розмірі сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), якщо найманий робітник працює неповний робочий день.
Формула розрахунку ЄСВ. У разi якщо база нарахування єдиного соціального внеску не перевищує розмiру мiнiмальної зарплати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума єдиного соціального внеску розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
А як із неповним робочим днем? При неповному робочому дні або неповному робочому тижні оплата праці провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Отже, роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, зарплату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої зарплати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.
Що ж до єдиного соціального внеску, то роботодавець розраховує його суму як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного соціального внеску незалежно від того, що працівник працював неповний робочий день (у 2021 році 1320 грн. — 6000 грн. х 22%).
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного соціального внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас