«Податок на Google»: Ткаченко каже, що інтернет-користувачі не постраждають — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Податок на Google»: Ткаченко каже, що інтернет-користувачі не постраждають

Казна та Політика
1177
Заплановане стягнення ПДВ з нерезидентів за надання електронних послуг не зачепить інтернет-користувачів, а стосуватиметься великих компаній.
Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram-каналі.
«Йдеться про великі іноземні міжнародні компанії, що працюють та заробляють кошти в Україні. Доходи отримують чималі, а от податки в нашій країні не сплачують.
Сьогодні Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроєкт, щоб цю несправедливість виправити. Чому несправедливість? Тому що українські технологічні компанії, надаючи електронні послуги українцям, сплачують ПДВ. А от зарубіжні – ні. Що, очевидно, є перевагою на користь більш потужних іноземних корпорацій», — написав Ткаченко.
Він зауважив, що пропонується оподатковувати не споживача, а компанію, яка надає послуги, і це принесе до держбюджету України близько 3 мільярдів гривень на рік. Звичайного користувача соціальних мереж чи пошукових сервісів закон не зачепить жодним чином.
«ПДВ на цифрові послуги — ноу-хау для України. Хоча воно вже давно існує в багатьох розвинених країнах світу. Тому його запровадження у нас не буде новиною для зарубіжних компаній. І тим паче вони погоджуються з необхідністю платити податки. А для українських гравців це буде додатковою перевагою, адже дозволить працювати на ринку в конкурентних умовах», — зауважив Ткаченко.
За його словами, до оподаткування плануються такі послуги: продаж зображень або текстів, електронних книжок; продаж аудіо, відео, ігор, азартних ігор, а також послуги з участі в таких іграх; надання платного доступу до електронних ресурсів; надання у користування хмарних технологій для розміщення даних; постачання програмного забезпечення та оновлень до нього; надання рекламних послуг в інтернеті, мобільних додатках та інших електронних ресурсах.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас