Місія МВФ завершилася без ухвалення рішення про перегляд програми Stand-by — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Місія МВФ завершилася без ухвалення рішення про перегляд програми Stand-by

Казна та Політика
755
Віртуальна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні з питань першого перегляду програми для України у форматі Stand-by завершилася без прийняття позитивного результату про такий перегляд.
Голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність більшого прогресу і нових дискусій.
«Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», — йдеться в його заяві.
Люнгман нагадав, що місія працювала в період з 21 до 23 грудня і з 11 січня до 12 лютого і обговорила з представниками влади України прогрес у впровадженні заходів і реформ, які є частиною підтриманої угодою Stand-by програми дій влади.
За його словами, дискусії фокусувалися на:
  • посиленні управління Національним банком;
  • поліпшенні законодавчих і регулятивних основ банківського нагляду та фінансового оздоровлення;
  • заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі;
  • законодавчих ініціативах щодо відновлення та посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства.
Дискусії стосувалися також заходів у секторі енергетики, додав голова представництва.
Серед проблемних питань залишається, зокрема, прийняття закону про вищу раду правосуддя і зняття побоювань МВФ щодо втручання в роботу НАБУ і САП. Для позитивного результату необхідно також ухвалення вже внесених до Верховної Ради нових поправок до Закону про Нацбанк і банки і відмова від обмеження цін, введених цієї зими на енергоринку, а також більша ясність щодо бюджетних планів на 2022 рік і аудиту COVID-фонду.
На думку експертів, при вирішенні частини цих питань наступна місія з першого перегляду програми Stand-by може відвідати Україну орієнтовно в квітні-травні.

Довідка Finance.ua:

  • МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму Stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $ 5 млрд) з негайним виділенням $ 2,1 млрд першого траншу.
  • Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року — із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня — наступного. Розміри другого і третього траншів — по $ 700 млн, третього — $ 560 млн і заключного четвертого — $ 980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія з першого перегляду програми буде працювати 13−23 липня, проте цей план був порушений.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас