Південний газовий коридор обійшовся в $33 млрд — президент Азербайджану — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Південний газовий коридор обійшовся в $33 млрд — президент Азербайджану

Енергетика
727
Будівництво «Південного газового коридору» (ПГК), що передбачає створення трубопровідної інфраструктури для експорту азербайджанського газу в Європу, обійшлося в $ 33 млрд, економія при реалізації проекту склала $ 11,6 млрд, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.
«Вартість ПГК напочатку оцінювалася в $ 44,6 млрд. Однак за рахунок ефективного управління та правильного планування вдалося знизити вартість проекту до $ 33 млрд», — сказав Алієв у четвер на 7-му засіданні Консультативної Ради з проекту «Південний газовий коридор» (ПГК).
За його словами, інвестиції Азербайджану в проект склали $ 10 млрд.
Алієв також заявив, що підтверджені запаси газу Азербайджану оцінюються в 2,6 трлн кубометрів
«Наші підтверджені запаси газу становлять 2,6 трлн кубометрів і, згідно з новими відомостями, ця оцінка може бути збільшена. Якщо враховувати проект глибокого залягання газу на родовищі Азері-Чираг-Гюнешлі, то наш потенціал має чіткий вигляд», — сказав Алієв.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв 29 травня 2018 року запустив Південний газовий коридор.
Основними компонентами ПГК є: Стадія-2 проекту Шах-Деніз, розширення Південно-Кавказької трубопровідної магістралі Баку-Грузія-кордон з Туреччиною, будівництво Транс-Анатолійського газопроводу (TANAP) від східного до західного кордону Туреччини і Транс-Адріатичного газопроводу (TAP), що з’єднує Грецію, Албанію і південь Італії.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас