0 800 307 555
0 800 307 555

Поліцейський у смартфоні: Поліція зможе виписувати штрафи через скарги інших водіїв


Поліцейський у смартфоні: Поліція зможе виписувати штрафи через скарги інших водіїв

Правопорушень на дорогах так багато, що в Україні запустили додаток Поліцейський в смартфоні, який дозволяє фіксувати порушення інших учасників дорожнього руху. За «наведеннями», які надсилатимуть водії, поліція буде виписувати реальні штрафи.

Про це пише сайт «Сьогодні».

Програма працює так: водії фотографують або знімають на відео правопорушення інших водіїв і відправляють в поліцію. Потім порушника викликають і показують йому момент порушення. Водій після цього може зізнатися і заплатити штраф. У поліції кажуть, що програма дозволяє виявити набагато більше порушень, ніж раніше. Сигналів про порушення стало настільки багато, що поліція встигає реагувати не на всі.

Що кажуть юристи. Додаток діє відповідно до закону «Про звернення громадян». Згідно з ним, поліція зобов’язана прийняти заяву про будь-яке порушення закону. І протягом 30 днів повідомити заявника про результати.

Читайте також: Які обмеження зазначать у нових правах

Фахівці визнають, що ідея поки працює в експериментальному режимі. Під неї ще потрібно адаптувати законодавство: з’ясовувати, які порушення фіксувати можна, а які не можна, в якому вигляді це можна робити і як визначати, хто був за кермом під час порушення ПДР.

Не дай Боже ДТП. Що робити та чи можна покрити витрати?

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua