Вплив пандемії COVID-19 на регіональну нерівність в оплаті праці (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вплив пандемії COVID-19 на регіональну нерівність в оплаті праці (інфографіка)

Особисті фінанси
282
Наприкінці 2020 року темпи зростання заробітних плат у Києві та восьми найменш високооплачуваних регіонах становили 10% та 16% р/р відповідно.
Про це йдетьсяв огляді KSE.
Зростання заробітних плат у «бідніших» регіонах відбувалося значно швидшими темпами, що й зумовило скорочення регіональної нерівності у заробітних платах. Оскільки така ситуація склалася навіть всупереч позитивним показниками трудової міграції, то поясненням може слугувати особливість поточної епідеміологічної та економічної кризи.
Поширення епідемії COVID-19 зумовило найбільші втрати для сектору послуг. Діяльність підприємств сфери
послуг більшою мірою зосереджена у великих містах, оскільки в таких містах посилений попит на транспортні пасажирські перевезення, послуги дозвілля, культури тощо.
Як наслідок, у регіонах з великими обласними центрами (Полтавська, Київська, Одеська, Харківська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька області та м. Київ) відбувалося порівняно більше вивільнення робочої сили в період кризи та у підсумку — відносно стримане зростання заробітних плат у 2020 році.
Вплив пандемії COVID-19 на регіональну нерівність в оплаті праці (інфографіка)
Скорочення регіональної нерівності у заробітних платах у 2020 році було характерним не лише для України. Відповідний аналіз для окремих країн ЄС підтверджує аналогічні процеси у таких країнах. У досліджуваних
країнах (Німеччина та Болгарія) скорочення розриву у заробітних платах було меншим.
Вплив пандемії COVID-19 на регіональну нерівність в оплаті праці (інфографіка)
інфографіка KSE

Довідка Finance.ua:

Загальна заборгованість з виплати заробітної плати в Україні 2020 року зросла на 3,4%, і на 1 січня 2021 року становила 3,137 млрд грн, тоді як у грудні 2020 року скоротилася на 21,8%. До ТОП-5 областей щодо зростання заборгованості в 2020 р. потрапили:
  • Чернівецька — в 8,9 раза;
  • Рівненська — в 2,8 раза;
  • Хмельницька — в 2,2 раза;
  • Полтавська — в 2 рази;
  • Одеська — на 76,4%.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас