0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість віддалених вакансій на IT-ринку зросла в 4 рази за 2020 рік


Кількість віддалених вакансій на IT-ринку зросла в 4 рази за 2020 рік

Кількість відкритих ремоут-позицій в Україні в IT зросла в 4 рази за минулий рік і склала в грудні 40% всіх вакансій на ринку.

Про це пише GlobalLogic.

Якщо в січні-лютому 2020 їх було менше 10%, то в кінці року майже кожна друга відкрита позиція не передбачала роботу в офісі. Про це говорять дані анонімної платформи пошуку роботи в IT і дослідження компанії GlobalLogic.

Зростання пропозицій віддаленого співробітництва почалося в березні і було досить плавним весь рік — крок на збільшення, в середньому 12−14% на місяць. Основний сплеск зафіксований з початком карантину в квітні: зростання на 54%. А також в листопаді-грудні – на 29%, коли кількість відкритих позицій в IТ досягла рекордних показників. Тільки на jobs.dou.ua опублікували понад 6 тисяч вакансій.

На збільшення кількості ремоут-вакансій вплинув карантин: компанії перейшли на віддалений режим і навіть відкривають ремоут-позиції в локаціях, де у них немає представництва. Наприклад, в жовтні 2020 GlobalLogic запропонувала віддалене співробітництво інженерам з Дніпра, де немає офісу компанії. При цьому на час карантинних обмежень 90% всіх інженерів GlobalLogic виконують свої проектні завдання віддалено.

«Нові фахівці знайомляться з командою і проходять онбордінг онлайн. Хоча по закінченні карантину багато з них повернуться в офіси, тенденція зростання ремоут-співпраці залишиться. Вона відкриває нові можливості і стирає межі як для компаній, так і для інженерів», — прокоментувала Ірина Кононенко, молодший віце-президент, керівник Talent Acquisition Group GlobalLogic в Україні.

Попит на ІТ-спеціалістів в останньому кварталі 2020 зріс на 50%, хоча в квітні він сильно впав.

За підсумками року вакансії в сфері інформаційних технологій склали близько 20% всього ринку праці. Також в 2020 році IT стала однією з трьох, сфер, які найменше постраждали від коронакризи.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua