0 800 307 555
0 800 307 555

Розмір пенсійного збору в разі придбання автомобіля


Розмір пенсійного збору в разі придбання автомобіля

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування в разі набуття права власності на легкові автомобілі здійснюється за першої державної реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ.

Про це повідомляє Uteka.ua.

Хто є платниками такого збору:

  • підприємства;
  • установи та організації незалежно від форми власності;
  • фізособи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій держреєстрації в Україні в сервісних центрах МВС.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

Диференційовані ставки збору встановлено залежно від вартості об’єкта, а саме легкового автомобіля:

  • 3 % – якщо вартість не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня звітного року (далі – ПМ), тобто з 01.01.21 р. – із суми не більше 374 550 грн);
  • 4 % – якщо вартість перевищує 165 ПМ, але не перевищує 290 ПМ (з 01.01.21 р. – із суми понад 374 550 грн до 658 300 грн);
  • 5 % – якщо вартість перевищує 290 ПМ (з 01.01.21 р. – із суми понад 658 300 грн).

Автоцивілка чи каско. В чому різниця і що обрати 🚗

Збір сплачується з вартості автомобіля без урахування ПДВ, якщо суму такого податку зазначено в документі, що підтверджує ціну транспортного засобу.

Хочете купити нове авто, але не вистачає коштів? Зручний сервіс від Finance.ua допоможе вибрати персональний кредит. Аналізуємо ваші вимоги за кредитними продуктами і пропонуємо найкращі варіанти.

Порівняти і замовити кредит

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua