0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ та банкіри визначили фактори впливу на курс в 2021 році


НБУ та банкіри визначили фактори впливу на курс в 2021 році

Пожвавлення ділової активності – найперший фактор впливу на курсову ситуацію в 2021 році.

Про це розповів директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін під час круглого столу на тему «Які валютні ризики несе 2021 рік?», організованого онлайн «Фінансовим клубом».

«В 2021 році ми бачимо зовнішній і внутрішній фактор – це пожвавлення ділової активності. Воно буде чинити підвищувальний тиск на курс з обох боків. Це буде і внутрішнє пожвавлення – ми надіємося на закінчення історії з вірусом. І зовнішнє пожвавлення – тримаються високі світові ціни на наші головні експортні товари: метал і агропродукцію. Також це пояснює імпорт інфляції, оскільки у нас ціни будуть зростати в тому числі за рахунок високих цін в світі», – сказав Олексій Лупін.

Читайте також: Аналітики Citi спрогнозували курс гривні в цьому році

В інший бік курс будуть рухати нерезиденти, якщо вони продовжать купувати ОВДП.

«В січні ми бачимо, що нерезиденти продовжують купувати ОВДП невеликими порціями на кожному аукціоні від $100 млн до $150 млн. Різниця з 2019 роком у тому, що зараз нерезиденти обирають короткі папери. В 2019 році всі полюбляли в довжину – на 3-5 років. Але грудень і початок цього року показали, що нерезиденти зараз більше дивляться на строки до року», – розповів представник НБУ.

При цьому нерезиденти не тільки заводять валюту під купівлю ОВДП, але й зменшили виведення валюти – вони реінвестують в цінні папери кошти, отримані після погашення минулих випусків ОВДП.

Начальник управління казначейських операцій Банку Кредит Дніпро Юрій Гриненко в останні три місяці спостерігає боковий тренд на валютному ринку, в тому числі завдяки діям нерезидентів.

«В більшості завдяки тому, що нерезиденти почали звертати увагу знову на інструменти державного боргу України. Це зумовило корекцію і боковий тренд без суттєвих коливань», – сказав банкір.

На валютний ринок додатково вплинув січневий локдаун. «Локдаун відіграє свою роль, ділова активність уповільнюється, споживчий попит пригнічений. Що купувати, якщо магазини особливо не працюють? Можливе пожвавлення з боку імпортерів, коли будуть зніматися обмеження і пожвавиться ділова активність», – прогнозує директор департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко.

Плюс зростання цін на енергоносії – нафту та газ – буде тиснути на курс. Серед інших факторів впливу пан Коваленко назвав бюджетне відшкодування ПДВ та політичний фактор.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua