0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: як на ринок вплине інтрига з обліковою ставкою


Міжбанк: як на ринок вплине інтрига з обліковою ставкою

Четвер на валютному і ресурсному ринку України пройде з певною інтригою:

  • учасники ринку повинні дізнатися про рішення Нацбанку щодо облікової ставки, а від цього залежить подальша поведінка як ринку ОВДП, так і ставки з рефінансування Нацбанку. А надалі і дії банків в частині депозитної політики для юридичних і фізичних осіб. Все це опосередковано впливатиме і на валютний ринок. Наш прогноз – залишать її на тому ж рівні або максимум знизять на 0,5% річних, хоча це і ризиковано з точки зору реального стану справ з інфляційними процесами в країні;
  • куди підуть ресурси від вчорашніх мільярдних погашень ОВДП. Якщо одержувачі цих коштів (а там є і нерезиденти) направлять їх на купівлю нових випусків облігацій або на операції на вторинному ринку з держпаперами, особливого тиску на курс гривні це не зробить. Якщо ж значна частина гривні піде на валютний ринок, це буде серйозно впливати на курсоутворення найближчим часом. Finance.ua передбачає незначні обсяги купівель іноземцями валюти за рахунок цих коштів і відповідно досить невеликий додатковий тиск на валютний ринок. Нерезидентам поки що цікаві наші папери, і вони готові вкладатися в них і далі.

Крім цього, підприємства вже працюють в більш-менш звичайному режимі навіть з урахуванням локдауну, і це буде позначатися сьогодні на поведінці валютного ринку в моменти виходу на міжбанк великих покупців і продавців.

За розрахунками Finance.ua, обсяг операцій на валютних торгах 21 січня складе до $170-210 млн при здійсненні до 510 угод.

Котирування міжбанку, за нашим прогнозом, 21 січня будуть в межах: долар — коридор 28,10 – 28,35 грн, євро — коридор 34,00 — 34,45 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 28,05 – 28,40 грн при спреді в більшості обмінників фінкомпаній від 15 до 20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
  • Євро: у банках коридор 33,75 – 34,40 грн при спреді до 25 – 35 коп, а в обмінках фінкомпаній — в межах коридору 34,00 — 34,30 грн при спреді до 25 коп.

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 28,25 / 28,27
Євро – 34,12 / 34,15

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua