0 800 307 555
0 800 307 555

В Укрзалізниці хочуть запустити потяги зі швидкістю до 350 км/год


В Укрзалізниці хочуть запустити потяги зі швидкістю до 350 км/год

“Укрзалізниця” має проект руху поїздів зі швидкістю до 350 км/год зі столиці до найбільших міст України, на даному етапі його обговорюють і шукають інвесторів.

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

За словами голови правління “Укрзалізниці” Володимира Жмака, в УЗ є проект швидкісного сполучення за напрямками з Києва до Львова, Харкова та Одеси, який зараз перебуває на етапі обговорення.

“Для цього нам потрібні інвестиції, самі ми цей проект не подолаємо, тому потрібен інвестор, який зацікавлений в концесійному підході”, – розповів Жмак. Він зазначив, що вже є зацікавлені учасники.

Жмак додав, що єдиний шлях залучити необхідні фінансові інвестиції для проекту – це концесія, і перш за все мова йде про концесію вокзалів.

“Зараз ми говоримо про 7 вокзалів, можливо, ще приєднається Львів”, – зазначив Володимир Жмак. Їх хочуть облаштувати “за європейським зразком”:

“Для пасажирів і для Укрзалізниці на вокзалі потрібна колія, зал очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як в торговий центр”, – резюмував Володимир Жмак.

В рамках структурної реформи Укрзалізниці підприємство розділили на оператора інфраструктури “УЗ Інфра” і філію вантажних перевезень “УЗ Карго”.

Перепідпорядкування компанії і виділення 4-х вертикалей планують провести до кінця 2021 року. Крім бізнес-вертикалі вантажоперевезень, до майбутнього холдингу увійдуть – пасажирська, виробнича і інфраструктурна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua