0 800 307 555
0 800 307 555

Україна посіла 46 місце в рейтингу соціальної мобільності


Україна посіла 46 місце в рейтингу соціальної мобільності

Всесвітній економічний форум склав новий індекс – соціальної мобільності.

Про це повідомили у громадській організації Resilient Ukraine.

Головне завдання індексу – виміряти потенціал країни з точки зору людського капіталу. Індекс показує, наскільки громадяни прив’язані до свого соціально-економічного статусу – чи можуть народжені в бідних і малоосвічених сім’ях забезпечити собі краще життя.

Читайте також: Україна потрапила до ТОП-10 країн з найбільш помітним зростанням цін на житло

Україна розташувалася в другій половині рейтингу на 46 місці, набравши 61,2 бала, із 100 можливих.

Чому так? На думку експертів ВЕФ, найкраще в Україні ситуація зі справедливим розподілом зарплат (20 місце) і соціальною захищеністю (23 місце).

Згідно з офіційною статистикою, середній дохід найбідніших 40% українців становить приблизно 61,2% від загального середнього доходу всього населення. Лише в чотирьох країнах світу цей показник так само високий. Україна також багато витрачає на соціальне забезпечення – ця стаття витрат складає близько 22,2% від ВВП, що ставить країну на 18 місце в світі.


Інфографіка: Resilient Ukraine

Найбільше Україна відстає по частині інклюзивності інститутів (79 місце), доступу до технологій (64 місце) і постійного навчання (55 місце). Експерти низько оцінюють політичну стабільність і захист населення від насильства (80 місце), вказують на погане покриття високошвидкісним мобільним інтернетом (74 місце), малий вплив ІТ-технологій на базові сервіси (63 місце).

Раніше Finance.ua повідомляв, що Україна посіла 41-у сходинку у рейтингу паспортів Henley Passport Index: громадяни України мають можливість безвізового в’їзду на територію 130 країн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua