0 800 307 555
0 800 307 555

Повернення техогляду: до чого готуватися українським автомобілістам


Повернення техогляду: до чого готуватися українським автомобілістам

Довгий час на сайті Мінінфраструктури триває обговорення проєкту Закону про техогляд. І хоча обговорення ще триває, а проєкт поки що не став Законом, в МВС вже закупили пересувні лабораторії для придорожньої перевірки технічного стану автомобілів.

Про це пише AUTO-Consulting.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, представники патрульної поліції зможуть перевіряти технічний стан тих транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному контролю. Це відноситься до комерційного транспорту, транспорту, який перевозить пасажирів і небезпечні вантажі.

Читайте також: Повернення обов’язкового техогляду: в Україні його не зможуть пройти 3 млн авто

Пересувні лабораторії оснащені спеціальним сертифікованим обладнанням. Патрульна поліція перевірятиме сумарний люфт рульового управління; параметри світла фар; вміст димності у відпрацьованих газах дизельних або газодизельних двигунів; вміст оксиду вуглецю і вуглеводню у відпрацьованих газах автомобілів, що працюють на бензині або скрапленому газі; залишкову висоту малюнка протектора шин; світлопропускну здатність скла; гучність роботи транспортного засобу.

Контроль транспортних засобів з перевезення пасажирів буде проводитися в місцях їх стоянки, а також – в початкових, проміжних або кінцевих пунктах їхніх маршрутів. Або під час в’їзду/виїзду з гаражів, стоянок і т. д.

За результатами перевірки, поліцейським буде складено Акт відповідності технічного стану транспортного засобу та його обладнання у двох примірниках. А всі дані вимірювань, зазначені в акті, будуть використані як докази, на основі яких поліцейський зможе приймати рішення про притягнення водія до адміністративної відповідальності.

На пересувних техстанціях працюватимуть поліцейські, які пройшли спеціальну підготовку. А самі техстанції розподілять по всіх регіонах України.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua