0 800 307 555
0 800 307 555

Які соцвиплати будуть отримувати українці в Польщі наступного року


Які соцвиплати будуть отримувати українці в Польщі наступного року

Українці, які мають дозвіл на проживання у Польщі, та в окремих випадках заробітчани, які офіційно працевлаштовані, мають право на соціальні виплати.

У 2021 році вони можуть розраховувати на дитячі виплати, податкові пільги та знижки.

Для українців будуть доступні такі програми:

  • Програма 500+. Офіційно працевлаштовані українці з неповнолітніми дітьми можуть розраховувати на щомісячну допомогу у розмірі 500 злотих, тобто 3,8 тис. грн.
  • NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) – це державна програма медичного страхування. Кожна людина, яка працює в Польщі, щомісяця відраховує зі своєї заробітної плати певну суму. Це страхування покриває лікування у випадку хвороби людини чи її неповнолітніх дітей, які також проживають у Польщі.
  • Wyprawka szkolna 300+. Українці, які мають карту побиту – посвідку на постійне проживання, можуть раз в рік отримати 300 злотих. Зараз це 2,3 тис. грн. Ці гроші можна використати, щоб купити необхідне шкільне приладдя.
  • Bon turystyczny/Туристичний бонус. Це нова програма, яку ввели у 2020 році через пандемію. Кожна сім’я, яка має дітей, може оформити туристичний бонус у розмірі 500 злотих (3,8 тис. грн) на 1 дитину та використати його на відпочинок з дітьми виключно на території Польщі. Програма діятиме до 2022 року.
  • Ulga podatkowa/Податкова пільга. Податкову пільгу можуть отримати працевлаштовані батьки неповнолітніх дітей або студентів до 25 років, які не працюють. До того ж необов’язково, щоб діти проживали у Польщі з вами: вони можуть бути в Україні чи будь-якій іншій країні.

Розмір пільги залежить від величини сплачених податків, а також кількості дітей.

- Одна або дві дитини – 1112 злотих на дитину – 8,5 тис. грн;

- Третя дитина – 2 тис. злотих – 15,2 тис. грн;

- Четверта дитина – 2700 злотих – 20,6 тис. грн.

Проте це стосується лише тих, чий річний дохід не перевищує 85,5 тисяч злотих. Зараз це понад 650 тис. грн.

12 способів переказати гроші з Польщі в Україну

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua