0 800 307 555
0 800 307 555

Данилишин назвав причини девальвації гривні


Данилишин назвав причини девальвації гривні

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку за останній тиждень знецінився на 0,5%. Девальвація відбулася під впливом переважання попиту на валюту з боку клієнтів банків над її пропозицією (на 35 млн доларів в середньому за день), що частково перекривалося за рахунок валютної позиції банків.

Про це написав голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив Данилишин, в умовах помірного тиску на обмінний курс гривні НБУ третій тиждень поспіль утримувався від проведення операцій на валютному ринку.

За його даними, на готівковому валютному ринку в другій декаді листопада продаж населенням іноземної валюти перевищував купівлю.

“Проте в цілому за результатами листопада купівля населенням іноземної валюти вперше з початку року переважала над її продажем (чистий продаж готівкової іноземної валюти банками склав близько 135 млн доларів)”, – додав Данилишин.

Зазначимо, Національний банк України (НБУ) протягом тижня 23 – 27 листопада 2020 року не проводив інтервенцій з купівлі валюти на міжбанківському ринку. При цьому центробанк також відмовився від продажу валюти. Таким чином, НБУ відмовляється від інтервенцій на міжбанку третій тиждень поспіль.

Нагадаємо, офіційний курс долара до гривні за останній місяць практично не змінився. За листопад курс долара зріс на 0,1% з 28,43 грн/долар на 31 жовтня до 28,46 грн/долар на 30 листопада.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua