П’ять помилок, які руйнують сімейний бюджет (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

П’ять помилок, які руйнують сімейний бюджет (інфографіка)

06.12.2020, 10:06Особисті фінанси
49988
Швидкі та необдумані покупки у період грандіозних знижок, нереальна ціна, ажіотаж негативно впливають на фінанси. Як результат – непотрібні речі за не надто вигідними цінами. Експерти порталу The Point розповіли, чого потрібно уникати, аби не зруйнувати свій фінансовий бюджет.
1. Відсутність плану. Найголовніше у правильному розподілі сімейного бюджету – саме його планування. Тому коли плану трат та заощаджень немає – відбувається хаос, що може призвести до відсутності грошей в кінці місяця та в разі непередбачуваної ситуації.
У класичному варіанті пропонується розділити витрати на декілька категорій:
  • обов’язкові – сюди належить орендна плата, комунальні послуги, навчання, мобільний зв’язок тощо;
  • необхідні – це їжа, ліки, витрати на транспорт;
  • додаткові нерегулярні витрати – кошти на день народження колеги, обстеження у лікаря, штори у школі тощо;
  • необов’язкові витрати – шопінг, розваги, відпочинок.
П’ять помилок, які руйнують сімейний бюджет (інфографіка)
Якщо щомісячний дохід розкласти відповідно до цих витрат, то стане зрозуміло, скільки коштів ви можете виділити на свої бажання, а які вдасться заощадити після оплати всього необхідного.
2. Безконтрольні трати. Ця помилка також стосується відсутності звички здійснювати все за планом. Проте вона настільки губить ваш бюджет, що про неї хочеться поговорити окремо. Коли ви бездумно витрачаєте гроші на скороминущі бажання, то лише слідкуєте за списанням з карти, а не аналізуєте, як в цілому конкретно ця витрата вплине на весь сімейний бюджет. Здається, що у філіжанці кави, що коштує не так і багато, немає нічого поганого. Але порахуйте їх кількість за місяць чи навіть квартал. Ми не радимо вам відмовлятися від щоденних радощів, а лише говоримо про контроль витрат, що зможе істотно вплинути на стан бюджету загалом. Можете використати для контролю особистих фінансів корисні мобільні додатки.
3. Життя без заощаджень. Непередбачувані обставини, які, зазвичай, тягнуть за собою витрати, можуть статися з ким завгодно та коли завгодно. Добре, коли є резервний фонд, який можна використати. Так вам не доведеться залазити в борги чи суттєво економити на необхідних витратах лиш для того, щоб перекрити непередбачувані.
Намагайтеся щомісяця заощаджувати хоча б 10% свого доходу. Це та мінімальна сума, яка в разі чого може забезпечити вам спокійне проживання.
4. Відсутність довгострокових цілей. Якщо ви не ставите собі конкретних цілей з конкретними термінами та сумами, які потрібно відкласти в ці терміни, – мрії ризикують залишитися лише мріями.
Важливо не лише мати мету, а й скласти план до її досягнення. Тобто скільки вам потрібно відкласти, які статті витрат доведеться скоригувати, де ви зможете знайти додатковий дохід тощо.
5. Впадання в крайнощі. Під час планування сімейного бюджету важливо не впадати в крайнощі і не намагатися проконтролювати кожну копійку. Ставте цілі, намагайтеся дотримуватися плану, але не впадайте в крайнощі, відмовляючи собі у всьому. Накопичуйте, раціонально витрачайте та не забувайте про відпочинок, щоб все життя не пройшло в суцільних обмеженнях.
За матеріалами: Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас