0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: "Чорна п'ятниця" вплине і на валютний ринок


Міжбанк: "Чорна п'ятниця" вплине і на валютний ринок

Ця п’ятниця на валютному ринку пройде нестандартно. Фактично не спрацює ефект закінчення тижня, і за нашими розрахунками обсяг операцій на торгах буде до $170-200 млн при укладенні до 440-560 угод. Досить велика активність призведе до збільшення тиску на гривню. Основних причин такого розкладу на міжбанку 27 листопада кілька.

Ось основні:

1. Після вихідного четверга в США і розрахунків по долару на ТОМі – сьогодні міжбанк буде працювати в звичайному режимі угод у форматі “день в день”. І на торги вийдуть клієнти з перенесеними раніше заявками. Це збільшить статистику операцій за п’ятницю і спрацює проти гривні, бо в основному заявки переносили покупці;

2. Світова “чорна п’ятниця” з її знижками стимулює українських клієнтів купувати товари і на міжнародних майданчиках аж до понеділка. Для забезпечення подібних транзакцій банкам потрібна валюта, і вони будуть її купувати в кінцевому підсумку на міжбанку для підкріплення власної валютної позиції. Це збільшить попит на торгах не тільки з боку клієнтів, але і самих банків;

3. Пік періоду виплат відшкодувань ПДВ експортерам. Сьогодні і в понеділок державі необхідно закрити свої зобов’язання перед бізнесом. При надходженні цих гривневих коштів не пізніше середини дня – клієнти ще встигнуть вийти з цієї гривнею на міжбанк з купівлею валюти, а частина компаній – знизить продаж валюти до тих пір, поки не витратить отриману гривню. Це також спрацює проти курсу нацвалюти найближчими днями.

4. Швидке закінчення місяця. Клієнти будуть поспішати закрити свої зовнішні і внутрішньоукраїнські розрахунки з контрагентами, оскільки залишається всього два робочі дні до завершення звітного періоду. Це додасть активності сьогодні на ринку, оскільки на останній день великих валютних розрахунків зазвичай не залишають;

5. Залишається незакритим питанням щодо витрат гривні, отриманої від погашень попередніх випусків ОВДП цієї середи. Частина цих грошей також вийде на міжбанк, оскільки нерезиденти продовжують виходити з наших облігацій і купують валюту.

6. Зберігається настрій ринку на подальшу девальвацію гривні з метою в 28,50 гривень найближчим часом. Навіть вчора, незважаючи на млявий міжбанк по долару через вихідний в США – курс зріс. Сьогодні тиск на гривню з урахуванням всіх перерахованих вище факторів – лише посилиться.

Курси міжбанку, за нашим прогнозом, 27 листопада будуть в межах: долар – коридор 28,35 – 28,60 гривень, євро – коридор 33,70 – 34,10 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 28,45 / 28,46
Євро – 33,85 / 33,87

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua