0 800 307 555
0 800 307 555

Міненерго хоче підняти тариф на електрику для населення


Міненерго хоче підняти тариф на електрику для населення

Новопризначений в.о. міністра енергетики Юрій Бойко вважає одним з важливих питань у секторі перегляд з 2021 року чинного механізму перехресного субсидування, за яким населення отримує електроенергію за пільговою ціною.

Про це Бойко заявив під час свого першого брифінгу після призначення.

“Наступний пріоритет – зниження перехресного субсидування. За цією фразою стоїть об’єктивна необхідність перегляду підходів до формування тарифів для побутових споживачів. Оскільки на сьогоднішній день, в тому числі в інформ-полі, присутня велика кількість маніпулятивних заяв про кінцеву вартість електроенергії для населення», – сказав він.

Читайте також: П’ять порад, як споживати менше електрики

За його словами, станом на листопад побутовий споживач платить за електричну енергію 1 копійку, оскільки чинний тариф покриває тільки витрати на транспортування. В Україні середньозважена вартість транспортування електроенергії від станції до будівлі, включаючи тариф на передачу НЕК «Укренерго», тариф оператора системи розподілу і тариф на постачання від постачальника, становить 1 гривня 03 копійки за кВт-год.

“Отже, сумарно доставка коштує 1 грн 03 копійки, а середньозважена ціна одного кВт-год для побутового споживача за останні 2 місяці статистично становить 1 грн 04 копійки. Тобто, по суті, в рамках поточної моделі ПСО, за якою “Енергоатом” і “Укргідроенерго” продають електроенергію для “ гарантованого покупця” по 1 копійці, оплачується виключно постачання”, – пояснив голова відомства.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад це – 1 грн 68 коп. за кВт-год.
  • Водночас, для промислових споживачів ціни на електрику формуються на підставі ринкових механізмів і коливаються від 2,5 грн до 4 грн за кВт-год.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua