Великою популярністю в Україні, і, зокрема в Києві, користується послуга онлайн-кредитів. Аби взяти гроші в борг, достатньо лише номера мобільного телефону, а далі — справа техніки афериста і необачності жертви. Журналісти програми «Київ.Тижневик» телеканалу «Київ» поспілкувалися з киянами, які попалися «на гачок» таким шахраям.
Пані Тетяна соромиться відкривати обличчя і зв’язалася з нашим журналістом Скайпом. Каже: стала жертвою шахраїв, які спочатку викрали її номер мобільного, а тепер вона потерпає від погроз колекторів.
Історія почалася зі звичайного дзвінка нібито від оператора мобільного зв’язку (насправді — шахрая чи його спільника).
«Сказав, що мій телефон стоїть у черзі на блокування і щоб номер не заблокували, йому потрібно сказати три номери телефонів, з якими я найбільше спілкуюся… я сказала. Після цього в мене зник зв’язок на телефоні» – розповідає жінка.
Далі шахраї отримали доступ до гугл-акаунту Тетяни, всіх персональних даних та світлин з документами. Після чого віртуально списали гроші за допомогою мобільного застосунку та набрали онлайн кредитів в різних кредитних спілках.
«Я набрала «ПриватБанк» і «відв’язала» свою картку… потім пішла в банк, але з моєї картки вже було знято 745 гривень. Відновила свій номер телефону — за часом це десь дві години, зайшла в гугл-акаунт і побачила, що на мене набрали 11 позик в МФО», – пригадує Тетяна.
Шахраї клонують чужі сім-картки і привласнюють номери таким чином: приходять в сервіс-центр мобільного оператора, щоб відновити начебто «втрачений» мобільний номер (насправді чужий). Далі називають три номери на які ви найчастіше дзвонили (їх надають необережні власники) і вже за десять хвилин отримують нову сімку, а стара блокується.
Експерти з безпеки радять не повідомляти нікому свій фінансовий номер або ж замовити в мобільного оператора віртуальний номер і прив’язати його до вашого паспорта — щоб злодії не змогли перевипустити сім-картку без вашого відома. Також зробити на телефоні двоетапні автентифікації, щоб шахраям складніше було зламати ваш телефон та всі застосунки на ньому.
Тим часом Тетяну її родичів, сусідів та колег на роботі почали допікати колектори — вони регулярно телефонують з погрозами. Керівниця Тетяни попросила її звільнитися з роботи за власним бажання, бо дзвінки та погрози лунали і в її бік. Тетяна пішла шукати справедливості в суді, проте за кілька місяців в Печерському райсуді столиці справу так і не почали слухати. Також жінка написала заяву в поліцію та намагається відкрити кримінальне провадження.
Юристи радять у таких випадках домагатися від слідчого відкрити справу та внести її дані в ЄРДР, аби в іншому судовому провадженні вимагати компенсацію за такі дії колекторів. Також юрист вбачає тут порушення закону стосовно незаконного використання колекторськими компаніями персональних даних стосовно третіх осіб.
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.
Топ новини | ОбговорюютьЧитають |
---|
Кабмін знизив ціни на газ для населення
Вчора, 10:50 - 2902 15На фінансування партій у 2021 році передбачено 697 мільйонів гривень: хто і скільки отримає
Вчора, 09:13 - 532 10Ілона Маска запрошують відкрити бізнес в Україні
Вчора, 17:21 - 825 8"Єврономери" в Харкові збунтувалися проти штрафів у 8,5 тис. грн і вийшли на акцію протесту
Вчора, 14:35 - 1154 6Україна побудує новий міст до Молдови - ОП
Вчора, 17:45 - 516 4Перевірки: Нацполіцію уповноважили штрафувати бізнес
Вчора, 14:01 - 33483 1У ВООЗ заявили, що перемогти пандемію коронавірусу 2021 року не вдасться
Вчора, 06:50 - 4427 1Кабмін знизив ціни на газ для населення
Вчора, 10:50 - 2902 15Скільки українських пенсіонерів отримають виплати понад 10 тисяч гривень (інфографіка)
Вчора, 08:07 - 2517В Україні знизили показник для розрахунку пенсії
Вчора, 12:00 - 1860У США вперше дозволили запускати дрон без людини поблизу (фото)
Вчора, 10:22 - 218620 км/год: Китай представив прототип поїзда на магнітній подушці
14.01.2021, 12:10 - 877Компанія Razer показала «розумну» маску (відео)
13.01.2021, 15:10 - 619SpaceX провела перший запуск у 2021 році
08.01.2021, 12:45 - 583Стартували продажі найшвидшого електричного гіперкара в світі (фото)
06.01.2021, 11:54 - 2058 6