0 800 307 555
0 800 307 555

Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

За минулий тиждень курс долара до гривні помірно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,6-0,9%. Весь тиждень НБУ не виходив на ринок, але в четвер державний Укргазбанк (ймовірно, на прохання регулятора – нинішній голова НБУ раніше очолював його) виходив із заявкою на продаж валюти.

З минулого понеділка офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, зріс з 28,12 до 28,36 грн (+0,9%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час зросли з 28,12/28,13 до 28,32/28,34 (+0,7%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 28,09/28,32 до 28,25/28,47 (+0,6%). При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею зберігся на рівні 0,8%.

Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, на курс гривні тисне ймовірність нового локдауна і відсутність прогресу з МВФ, що впливає і на позицію інших кредиторів.

За прогнозами експерта, на початку тижня варто очікувати помірного зростання курсу долара до гривні.

“Долар на міжбанку може торгуватися поблизу 28,5 – 28,6 грн, а готівковий долар в банках – 28,4/28,6 грн”, – прогнозує Іосуб.

За словами Андрія Гойлова, аналітика RoboForex, Мінфін починає цього тижня активно відшкодовувати ПДВ експортерам, тому пропозиція валюти на ринку помітно знизиться. Тиск на валютний курс чинитиме і невизначеність у переговорах з МВФ.

“Зусилля Президента України в цьому питанні теж не увінчалися успіхом. Судячи з усього, цих грошей до кінця року не буде, тому НБУ доведеться задіяти золотовалютні резерви для стримування девальвації гривні. Міністр фінансів України Сергій Марченко дав оптимістичний прогноз щодо виконання дохідної частини бюджету поточного року. При цьому видаткова частина профінансована на 64% від планових показників. Фактичні дані по бюджету буде видно за підсумками листопада”, – говорить Гойлов.

Продовжує створювати напруженість і епідеміологічна ситуація, підкреслює експерт. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль позначив нові умови введення локдауна – цього разу кількість людей, які захворіли щодоби, має досягти 30 000 осіб (це майже вдвічі більше від нинішніх показників – ред.). При такому сценарії розвитку подій долар США до гривні може перевищити позначку в 30,00.

За прогнозом Гойлова, цього тижня щодо курсу долара США проти гривні варто очікувати зростання до рівня 28,40. Єдина європейська валюта до гривні, ймовірно, продовжить зміцнюватися до позначки 33,70.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua