0 800 307 555
0 800 307 555

Реєстрацію новостворених платників ЄП та ПДВ хочуть спростити - законопроєкт


Реєстрацію новостворених платників ЄП та ПДВ хочуть спростити - законопроєкт

«Слуги народу» пропонують змінити ПКУ щодо спрощення реєстрації новостворених суб’єктів платниками єдиного податку та ПДВ.

Відповідний законопроєкт №4244 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо спрощення реєстрації новостворених суб’єктів платниками єдиного податку та податку на додану вартість)” зареєстрували на сайті Верховної Ради.

Мета проєкту закону:

  • пришвидшення і здешевлення процедур започаткування підприємницької діяльності і відкриття бізнесу за рахунок спрощення та узгодження і максимальної синхронізації процедур реєстрації новостворених суб’єктів господарювання та їх реєстрації в якості платників єдиного податку та податку на додану вартість.

Що пропонують:

  • запровадити для новостворених суб’єктів господарювання окрему процедуру реєстрації як платника податку на додану вартість (ПДВ) на підставі відомостей, які зазначаються у заяві про реєстрацію створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи підприємцем;
  • перенести механізм перевірки можливості і підстав реєстрації новоствореного суб’єкта господарювання у якості платника ПДВ або платника ЄП (єдиного податку) на етап державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи підприємцем;
  • запровадити єдину, просту і прозору процедуру реєстрації новостворених суб’єктів господарювання (юросіб і ФОПів) та за їх бажанням одночасну реєстрацію їх як платників ЄП і ПДВ у вигляді заповнення однієї реєстраційної заяви шляхом зазначення відповідних відомостей у заяві про реєстрацію створення юридичної особи або реєстрацію фізичної особи підприємцем;
  • узгодити дати реєстрації ФОПів, які мають намір працювати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності як платники ЄП І або ІІ групи, із датою набуття ними статусу платників ЄП та початком першого податкового (звітного) періоду, а також звільнити їх від сплати ЄП за місяць, у якому відбулася державна реєстрація.

Довідка Finance.ua:

  • Головне управління ДПС у Київській області повідомило, що ЗУ від 16.01.2020 року №466-ІХ вніс деякі зміни до розділу «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України.
  • З початку 2020 року платники Київщини забезпечили надходження з ПДВ на суму 4 мільярди гривень. При цьому темп приросту до показника відповідного періоду минулого року дорівнює 23% або 741 млн грн.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua