0 800 307 555
0 800 307 555

Виробників енергії з біопалива пропонують звільнити від податку за викиди CO2


Виробників енергії з біопалива пропонують звільнити від податку за викиди CO2

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження спільно з Міністерством енергетики та Біоенергетичної асоціації (UABIO) розробили законопроєкт, який передбачає звільнення підприємств, що виробляють енергію з біопалива, від сплати податку за викиди CO2.

Про це йшлося на онлайн-нараді представників Держенергоефективності, Міненерго, Мінфіну, Державної податкової служби та UABIO повідомляє пресслужба Держенергоефективності.

“Спільно з Міненерго розробили цілу низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для використання місцевих видів палива. Один з них – звільнення біопалива від податку на викиди CO2”, – зазначив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Він окреслив важливість законопроєкту для зменшення імпорту газу та активізації вітчизняної біоенергетики і зазначив, що цей документ – ще один крок для розвитку української біоенергетики.

“Враховуючи значний потенціал біоенергетики, ми маємо всі ресурси, щоб зменшити імпорт блакитного палива. Адже кожна гігакалорія теплової енергії, виробленої з вітчизняного біопалива, залишається в економіці країни», – підкреслив Шафаренко.

За словами голови правління UABIO Георгія Гелетухи, сьогодні підприємства, які генерують енергію і спалюють біопаливо, є платниками податку за викиди CO2, що не відповідає світовій практиці, оскільки біопаливо вважається CO2-нейтральним, адже при його спалюванні утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинено рослинами під час росту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua