0 800 307 555
0 800 307 555

Укроборонпром розділять на холдингові компанії


Укроборонпром розділять на холдингові компанії

У Кабміні розповіли, як планують реформувати Укроборонпром: понад 60 підприємств зі 137 будуть корпоратизовані.

Про це в п’ятницю, 23 жовтня сказав на пресконференції віце-прем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, повідомляє Укрінформ.

“Понад 60 підприємств складуть майбутнє обличчя оборонно-промислового комплексу України, всі вони будуть корпоратизовані. Перетворені з державних і казенних підприємств у приватні і акціонерні товариства”, – сказав він.

Після цього планується створити дев’ять холдингових компаній за напрямками: бронетанкова техніка, радарні системи, морські системи, високоточне озброєння, боєприпаси, авіаремонтні системи. Ці шість холдингових компаній увійдуть до складу державної холдингової компанії з попередньою назвою Оборонні системи України.

Три інші холдингові компанії – Антонов, авіадвигунобудуванні і ракетно-технічний центр Південний – увійдуть до складу другої державної холдингової компанії Аерокосмічні системи України.

За словами Уруського, таким чином в результаті будуть створені дві державні холдингові компанії – одна в складі шести, інша – трьох холдингових компаній. У них буде впроваджена корпоративна система управління. Тобто і в одній, і в іншій холдинговій компанії буде незалежна наглядова рада.

“Сто відсотків акцій поки залишаться в державі, керувати цими акціями будуть державні холдингові кампанії”, – уточнив віце-прем’єр.

Він також повідомив, що 21 підприємство, яке входило в систему Укроборонпрому, зараз розміщене на окупованій території. “Але вони перебувають в полі нашої уваги, і після звільнення територій будемо вирішувати питання, що з ними робити”, – сказав Уруський.

За його словами, 19 збиткових підприємств будуть передані до Фонду державного майна.

Уруський також розповів про підприємства, які не мають замовлень, але мають серйозні активи. За його словами, такі підприємства потрібно продати, а гроші направити в оборонний фонд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua