0 800 307 555
0 800 307 555

"Енергоатом" повернувся до ідеї майнінгу криптовалют


"Енергоатом" повернувся до ідеї майнінгу криптовалют

Пів року тому Міненерго доручило “Енергоатому” вивчити питання майнінгу криптовалют на потужностях АЕС. Ідея викликала резонанс в ЗМІ і стала обговорюваною серед експертів, і зрештою таки реалізувалася в житті.

У жовтні “Енергоатом” і Bitfury Holding BV підписали меморандум про співпрацю зі створення дата-центрів поблизу АЕС.

Як зазначається у Меморандумі, його метою є збереження або збільшення обсягів виробництва електроенергії атомною генерацією України та відновлення балансу виробництва/споживання електроенергії в країні. Серед передумов підписання документа сторони відзначили швидке зростання індустрії послуг центрів обробки даних як галузі, в якій знаходять своє впровадження новітні апаратні технології і яка дозволяє консолідувати інформаційні ресурси і скоротити сукупні витрати на володіння ІТ-інфраструктурою. У документі прогнозується, що загальне енергоспоживання проєкту може досягати 2 ГВт.

Вперше ідея Міненерго впровадити майнінг на потужностях АЕС прозвучала в травні. Тоді вона здавалася фантастичною для українських реалій і дехто навіть сміявся. Однак профільні експерти стверджують, що ідея насправді точна і здатна виправити ситуацію з надлишком атомної електроенергії в Україні.

“Обсяг пропозиції “Енергоатому” на ринку не акцептований. І є проблема, тому що це створює надлишок і впливає на ціни ринку. Якщо цей обсяг буде кудись витрачатися – якийсь майнінг-центр, дата-центр – це може бути одним з елементів щодо виправлення ситуації в “Енергоатомі”, і ще це додасть “Енергоатому” грошей, тому що вони в скрутному становищі перебувають, і ми всі чули про це неодноразово”, – говорить експерт Дмитро Марунич.

Тієї ж думки експерт Юрій Корольчук. Він каже, що нідерландська компанія з’явилася не дарма.

“В “Енергоатомі” профіцит виробництва електроенергії. В принципі, він завжди є, завжди присутній. У період кризи, яка сьогодні є – ми загалом скоротили споживання електроенергії, баланс змінився і з’явився більший профіцит. Нідерландська компанія – у них є великі потужності в США, а США за часовим поясою дзеркальні з Україною, і тому вони хочуть використовувати цей наш профіцит. Оскільки у “Енергоатома”, як і в будь-якій електростанції, в нічний час мінімальне споживання електроенергії, а тому і собівартість вироблення низька. Так коли США буде майнити вдень, в Україні буде ніч, і ми будемо збувати надлишок електроенергії”, – пояснив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua