0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін схвалив стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні


Кабмін схвалив стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні

Кабінет Міністрів України схвалив стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, метою даної стратегії є: зниження рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод як мінімум на 30% до 2024 року і на 50% до 2030 року.

Зазначається, що Міністерству інфраструктури спільно з іншими зацікавленими органами виконавчої влади в тримісячний термін доручено розробити і подати Кабміну проєкт плану заходів щодо реалізації цієї стратегії.

“Вирішення проблеми буде здійснюватися з впровадженням системного підходу обґрунтованих цільових показників шляхом впровадження сучасних вимог і технологій, які охоплюють всі ключові аспекти безпеки дорожнього руху, зокрема людський фактор, дорожню інфраструктуру, конструкційну безпеку транспортних засобів, і одночасно розглядаються на етапі запобігання аварії, під час аварії і після неї згідно з загальноприйнятими в світі підходами до формування та реалізації політики підвищення рівня безпеки дорожнього руху”, – йдеться в пояснювальній записці.

На сьогодні в Україні рівень смертності і травматизму внаслідок ДТП є дуже високим, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається дуже низьким, про що в своїх звітах підкреслювали експерти міжнародних інституцій. За 2019 рік в Україні зареєстровано понад 160,6 тисячі ДТП, з постраждалими – 26 тисяч, в яких загинуло 3,4 тисячі і травмовано 32,7 тисячі осіб. У 2019 зафіксовано зростання кількості ДТП та травмованих в них осіб на 6,4% порівняно з 2018 роком.

Згідно з показниками аварійності та наслідків ДТП, Україна є одним з лідерів серед європейських країн. Так, в середньому в країнах – членах ЄС на 100 тисяч жителів припадає 5% загиблих в ДТП, тоді як в Україні такий показник становить (за 2019 рік) відповідно 8,22% осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua