0 800 307 555
0 800 307 555

У Швейцарії запропонували виплатити усім жителям по 7 тисяч євро


У Швейцарії запропонували виплатити усім жителям по 7 тисяч євро

Федеральна канцелярія Швейцарії опублікувала у своєму офіційному віснику ініціативу про виплату усім громадянам країни, зокрема і дітям, 7500 швейцарських франків (близько 7000 євро). Якщо її підтримає 100 тисяч людей, питання винесуть на референдум.

Як пише швейцарське агентство Watson, необхідну підтримку ініціатива має отримати до 22 квітня 2022 року. Якщо референдум все ж відбудеться, то гроші виплатять не пізніше, ніж через рік після ухвалення ініціативи.

Читайте також: У Німеччині стартував проєкт з базовим доходом, платитимуть 1433 євро щомісяця

З такою пропозицією виступили семеро жителів кантону Санкт-Галлен. На їхню думку, Національний банк Швейцарії повинен виплатити «вертолітні гроші», щоб знизити вартість національної валюти.

Що це за метод. «Вертолітні гроші» — це один із методів, який використовує держава для сприяння соціально-економічному розвитку суспільства. Це можуть бути грошові виплати населенню, розподіл між громадянами доходів від видобутку ресурсів, експерименти з гарантованим доходом. Метод передбачає вільне їх використання між кінцевими споживачами.

Автори швейцарської ініціативи вважають, що для виплати необхідно надрукувати нові гроші, а запропоновану суму варто звільнити від податків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua