0 800 307 555
0 800 307 555

У Європі подорожчав газ: як це позначиться на українцях


У Європі подорожчав газ: як це позначиться на українцях

У Європі ціна на газ зросла до $181 за тисячу кубометрів. Минулого тижня в середньому ціна була на $10 нижчою – $171. В результаті цього суми в платіжках українців також зростуть.

Це максимальне значення за останні майже 11 місяців – з кінця листопада 2019 року.
Подорожчання палива пов’язане з серйозним похолоданням.

Зокрема, ціни на газ зростають і в США – там вартість підскочила до $117 за тисячу кубометрів з приблизно $100 в кінці минулого тижня.

Для порівняння: мінімальна ціна на газ на європейському хабі була зафіксована в травні – близько $55 за тисячу кубометрів.

Як це вплине на українців. Якщо стрибок цін в Європі виявиться не короткочасним, а вони і далі будуть зростати перед опалювальним сезоном, то блакитне паливо подорожчає і для населення в Україні.

Справа в тому, що з серпня 2020 року перестали діяти спеціальні, нижчі ціни, за якими “Нафтогаз” продавав газ населенню. Тепер вартість газу буде розраховуватися за формулою: ціна газу в Європі в перерахунку на гривні + ПДВ (20%) + вартість транспортування (у “Нафтогазу” – 1,917%) + тариф газзбуту (близько 2,5%).

Фактично вартість опалення для українців буде змінюватися щомісяця. Якщо в жовтні, ймовірно, різниця буде незначною, то в розпал сезону, в грудні-лютому, газ може підскочити в ціні від 5,8 до 7 грн за кубометр, розповідає представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко повідомляв, що ціни на газ будуть нижчими, ніж у минулому опалювальному сезоні. За його словами, на ринку вже з’явилося більше постачальників газу і є можливість вирішувати, з ким краще працювати.

Довідка Finance.ua:

  • З відкриттям ринку газу постачальники пропонують населенню більш вигідні умови, борються за споживачів, удосконалюючи якість сервісу та обслуговування. І хоча поки що конкуренція розгортається тільки серед титанів, таких як Державний “Нафтогаз”, ЄГАЗ, на ринку з’являються інші компанії.
  • “Нафтогаз” встановив ціну на газ для населення на жовтень. Як зазначається на сайті “Нафтогазу”, тариф “Місячний” встановлено на рівні 4,70 грн/куб.м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). Тариф “Річний” збережено на рівні 5,24 грн/куб. м.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua