0 800 307 555
0 800 307 555

Громадам на місцях передадуть у власність 1 мільйон гектарів «вільної» землі - Петрашко


Громадам на місцях передадуть у власність 1 мільйон гектарів «вільної» землі - Петрашко

Об’єднані територіальні громади отримають у комунальну власність 1 млн га «вільних» земель. Це дозволить їм ефективно використовувати власний земельний ресурс.

Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко, передає пресслужба Мінекономіки.

За його словами, громади незабаром отримають у комунальну власність понад 2 млн га земель, із них майже 1 млн га вільних земель.

“Впевнений, що саме громади, люди на місцях найкраще знають, як ефективно використовувати земельний ресурс, наповнювати місцеві бюджети, розвивати регіон, створювати нові стандарти життя”, – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Вимоги земельної реформи:

  • право купівлі сільгоспземель отримають виключно українці;
  • встановлено чіткі обмеження щодо максимальної площі земель у власності – до 100 га;
  • для українських фермерів запроваджено пільгові умови для доступу до ринку. Фермери можуть викупити земельні ділянки, надані їм у постійне користування або довічне успадковане володіння, а також переоформлені в оренду (розстрочка платежу до 10 років, вартість на рівні нормативної грошової оцінки таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів).

Міністр також акцентував на забезпеченні законодавчого підґрунтя для успішної реалізації земельної реформи. Так, до кінця року очікується прийняття законопроектів 2194 і 2195. Перший з них запроваджує дерегуляцію у сфері земельних відносин, мінімізує контакт громадянина з чиновником та запроваджує цифрову трансформацію Держгеокадастру. Другий – передбачає запровадження електронних аукціонів. Це можливість для кожного українця взяти участь в аукціоні та після перемоги започаткувати своє фермерське господарство.

“Українські аграрії, фермери завжди були та залишаються у фокусі реалізації земельної реформи. Уряд продовжує системну підтримку аграрного сектору – наразі це 4 млрд грн, сконцентрувавши її на найбільш важливих галузях. Йдеться про підтримку розвитку тваринництва, фермерства, українського сільгоспмашинобудування, садівництва, виноградарства, відновлення зрошення тощо. У подальшому обсяги фінансування агросектору планується збільшити”, – підкреслив Міністр Ігор Петрашко.

Довідка Finance.ua:

  • Президент Володимир Зеленський у четвер, 15 жовтня, підписав указ про передачу земель сільгосппризначення з державної до комунальної власності.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua